۱۳۸۸ آذر ۲۵, چهارشنبه

ادامه اعتراضات خانواده ها و لیست جدیدی از دستگیر شده ها ی 16 آذر

بنابه گزارشات رسیده به فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،خانواده های دستگیر شدگان 16 آذر در مقابل دادگاه انقلاب دست به تجمع اعتراضی زدند.آنها نسبت به شکنجه و گرفتن اعترافات از عزیزانشان هشدار دادند و خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط آنها شدند.

از صبح امروز چهارشنبه 25 آذر ماه بيش از 100 نفر از خانواده بازداشت شده هاي 16 آذر در مقابل دادگاه انقلاب تجمع كردند و خواستار ملاقات فوری با عزیزانشان وآزادي آنها بودند. خانواده های دانشجویان زندانی از شکنجه و وادار به اعتراف عزیزانشان سخت نگران هستند .

امروز همچنین تعدادي از خانواده بازداشت شده ها به نمايندگي از بقيه خانواده ها به دادستاني مراجعه كردند و تا ساعت 13 نماينده ها هنوز نتوانسته بودند دادستان را ملاقات كنند .به امور زندانها واقع در دادستاني هم مراجعه كردند تنها پاسخي كه از طرف منشي مسئول زندانها داده شده بود اين بود كه بايد وقت قبلي بگيريد تنها كمكي كه مي توانم به شما بكنم اين است كه نامه اي بنويسيد و خواسته هاي خود را عنوان كنيد من تنها مي توانم نامه شما را بدست آنها برسانم.

پرونده بازداشت شده ها به شعبه 2 و 3 بازپرسي امنيت منتقل شده اما همچنان به خانواده ها به خصوص خانواده دانشجويان گفته مي شود كه بازجويي ادامه دارد پرونده ها هنوز تكميل نشده.اکثر دانشجویان دستگیر شده از زمان دستگیری تا به حال تماسی با خانوادهای خود نداشتند و گزارشاتی حاکی از شکنجه دانشجویان برای گرفتن اعترافات دروغین توسط بازجویان سپاه پاسداران است.

خانواده ها خواستار ملاقات با عزيزانشان هستند چرا كه گفته می شود بازداشت شده ها را به زندانهاي ديگر منتقل كرده باشند اگر كه همه در اوين هستند و حالشان خوب است حداقل به آنها ملاقات دهند. تعدادی از بازداشت شده ها با قيد كفالت تا به امروز آزاد شده اند اما تعداد زیادی همچنان در بازداشت به سر مي برند .

با وجود سردي هوا خانواده ها از صبح تا ساعت 12 در دادگاه انقلاب مي مانند و هنگام نماز كه دادگاه انقلاب را به مدت 1 ساعت تعطيل مي كنند باز خانواده ها به خصوص مادران و خانواده هايي كه از شهرستان آمده اند در سرما پشت در دادگاه انقلاب مي ايستند تا ثابت كنند كه تهديد ها و فشارها بر آنها كار ساز نيست و در هر شرايطي به پيگيري وضعيت عزيزانشان ادامه مي دهند .

لیست اسامی تعداد دیگری از بازداشت شدگان روز 16 آذر ماه برای ارسال به سازمانهای حقوق بشری و اطلاع عموم انتشار می یابد.با این لیست تا به حال اسامی 98 نفر از بازداشت شدگان 16 آذر منتشر شده است.

1- زهرا حسيني 28 ساله دانشجوي دانشگاه آزاد اراك در ولي عصر بازداشت و به اوين منتقل شده

2- عاطفه هاشمي مقدم 26 ساله در انقلاب بازداشت و به اوين منتقل شده

3- شيرين رضايي 28 ساله در انقلاب بازداشت و به اوين منتقل شده

4- علي عباسي 30 ساله ليسانس نقشه كشي در وصال بازداشت و به اوين منتقل شده

5- عماد سلطاني نيا 23 ساله مكان بازداشت نامعلوم به اوين منتقل شده

6- بنيامين مظلومي 20 ساله در ولي عصر بازداشت و به اوين منتقل شده

7 - محمود حيدرزاده 29 ساله در حافظ بازداشت و به اوين منتقل شده

8- مرتضي مهاجري 22 ساله در ولي عصر بازداشت و به اوين منتقل شده

9- مهدي صادقي 31 ساله در حوالي دانشگاه صنعتي شريف بازداشت و به اوين منتقل شده

10- امين فاطمي 20 ساله در ولي عصر بازداشت و به اوين منتقل شده

11- محمد حسن محتشمي پور 25 ساله در فلسطين بازداشت و به اوين منتقل شده

12- عليرضا جوادي 30 ساله در انقلاب بازداشت و به اوين منتقل شده

13- علي بابائيان 26 ساله محل بازداشت نامعلوم به اوين منتقل شده

14 نويد اقبال دوست 26 ساله در ولي عصر روبروي دانشگاه پلي تكنيك بازداشت و به اوين منتقل شده

15- سعيد ملكي 25 ساله در انقلاب بازداشت و به اوين منتقل شده

16- محسن مير علوي 30 ساله در ولي عصر بازداشت و به اوين منتقل شده

17- وحيد شاهين فر 28 ساله در فلسطين بازداشت و به اوين منتقل شده

18- جمال نصيري كوهبناني 32 ساله محل بازداشت و نگهداري نامعلوم

19- مازيار قنبرزاده 26 ساله در انقلاب بازداشت و مكان نگهداري نامشخص

گزارشات حاکی از بازجوئی و شکنجۀ دانشجویان زندانی توسط بازجویان سپاه پاسداران و حتی بازداشت دانشجویان در بازداشتگاههای غیر از بند 209 می باشد.آنها با شکنجه و گرفتن اعترافات سعی دارند با پرونده سازی زمینه صدور احکام سنگینی علیه دانشجویان آزادیخواه را برنامه ریزی می کنند تا بدین طرق از آنها انتقام بگیرند. بخصوص از دانشجوی در بند مجید توکلی که با خطر جدی شکنجه و اذیت وآزار مواجه است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،تحت شکنجه واذیت وآزار قرار دادن بازداشت شده های 16 آذر و بخصوص دانشجویان و بی اطلاع نگه داشتن خانواده های آنها از وضعیت عزیزانشان را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات عملی برای آزادی فوری و بی قید وشرط زندانیان سیاسی در ایران است.

فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران
25 آذر 1388 برابر با 16 دسامبر 2009

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل

سازمان دیدبان حقوق بشرhttp://pejvakzendanyan.blogfa.com

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

pejvakzendanyan@gmail.com

Tel.: 0031620720193

توجه: استفاده از گزارشها ولیست اسامی دستگیر شدگان فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران فقط با ذکر ماخذ مجاز می باشد

هیچ نظری موجود نیست: