۱۳۸۹ خرداد ۷, جمعه

یورش و ضرب وجرح وحشیانه معلم زندانی رسول بداقی در زندان گوهردشت کرج

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"رسول بداقی عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان ایران مورد یورش وحشیانه پاسداربند ها قرار گرفت و بشدت مورد ضرب وشتم واهانت آنها قرار گرفت.

روز شنبه 8 خرداد ماه حوالی ساعت 07:00 صبح زندانی سیاسی رسول بداقی عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان ایران بدون هیچ دلیلی مورد یورش وحشیانه 3 پاسدار بند قرار گرفت و بشدت مورد ضرب وشتم و اهانت آنها قرار گرفت.

پاسداربندی به نام قاسم محمدی بدون هیچ دلیلی شروع به فحاشی به آقای بداقی نمود که مورد اعتراض وی قرار گرفت. در این هنگام همراه با افسر پاسدار شیخ و پاسداربند عقوائی بصورت وحشیانه ای بسوی آقای بداقی حمله ور شدند و او را آماج مشت و لگدهای خود که بر سرو صورت و نقاط حساس بدن او فرود می آوردند.آنها همچنین به آقای بداقی و خانواده اش فحش های اخلاقی و بسیار زننده می دادند. پاسدار بند قاسم محمدی در حین ضرب و شتم عربده می کشید و خطاب به آقای بداقی می گفت: تو منافی،تو وطن فروشی ،تو باید محاکمه بشی و تو باید اعدام بشی.

آنها سپس آقای بداقی را با دستبند به میله های کریدور بستند و به ضرب وجرح و توهینهای اخلاقی علیه او ادامه دادند او از ناحیه دندان و سر وصورت دچار صدماتی گردیده است.

وقتی که سایر زندانیان سیاسی از عمل وحشیانه و غیر انسانی آنها مطلع شدند دخالت کردن که از ضرب و شتم واهانت پاسدار بندها جلوگیری کنند آنها هم مورد ضرب و شتم واهانت قرار گرفتند که از جمله آنها آقای دکتر احمد زیادی آبادی بود که مورد ضرب وشتم واهانت پاسداربندها قرار گرفت.

این عمل وحشیانه و غیر انسانی در مقابل چشمان بهت زده سایر زندانیان صورت گرفت.

این حمله جنایتکاران علیه زندانی سیاسی و معلم دلیر بدستور بازجویان وزارت اطلاعات و توسط علی حاج کاظم و علی محمدی رئیس و معاون زندان و کرمانی و فرجی رئیس و معاون اطلاعات زندان و شکری رئیس بند 6 که بر ضرب و شتم آقای بداقی نظارت داشت به اجرا در آمد.

اهانت و تعدی امروز به عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان ،اهانت به تمامی معلمان ،اساتید دانشگاهها ،دانشجویان و دانش آموزان ایران محسوب می شود و یقینان معلمان دلیر و شجاع ایران در مقابل چنین اهانتی نسبت به کسی که بخاطر دفاع از حقوقشان در اسارت بسر می برد سکوت نخواهند کرد و به دفاع از او بر خواهند خواست.

لازم به یادآوری است که معلم زندانی در 11 شهریور ماه بازداشت شد و در جریان اعتراض به اعدام 5 زندانی سیاسی به بند 6 زندان گوهردشت کرج تبعید شد آقای بداقی علیرغم گذشت چند ماه همچنان در بلاتکلیفی بسر می برد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،یورش وحشیانه و ضرب و جرح و اهانت به عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان ایران که بی دفاع در اسارت بسر می برد را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر ،شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و سازمانهای معلمان جهان خواستار دخالت برای آزادی فوری و بی قید وشرط این معلم اسیر است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

08 خرداد 1389 برابر با 29 می 2010

گزارش فوق را به سازمانهای زیر ارسال گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل

گزارشگران ویژه دستگیریهای خودسرانه و شکنجه سازمان ملل متحد


http://pejvakzendanyan.blogfa.com

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

pejvakzendanyan@gmail.com

Tel.:0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: