۱۳۸۹ اردیبهشت ۲۱, سه‌شنبه

تهدیدات بازجویان وزارت اطلاعات علیه خانواده های اعدام شدگان 19 اردیبهشتبنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" فشارها و تهدیدات بازجویان وزارت اطلاعات علیه خانواده زنده یاد مهدی اسلامیان برای جلوگیری از افشای جنایتی که بر علیه این خانواده روا داشته شده است ادامه دارد. .

غروب روز یکشنبه 19 اردیبهشت ماه در حالی که چند ساعتی از اعدام فرزندش نمی گذشت و در سوگ جانکاه دومین جگر گوشه اش نشسته بود و بر علیه این همه جنایت فریاد بر می آورد .یکی از بازجویان وزارت اطلاعات در آن شرایط سخت و جانکاه با مادر داغدار مهدی اسلامیان تماس می گیرد و شروع به تهدید کردن او می کنند که نباید به تلفنها پاسخ دهد،نباید به رسانه و سازمانهای حقوق بشری از جنایتی که برآنها روا داشته اند حرفی بزند. بازجوی مربوطه به مادر داغدار مهدی اسلامیان گفت:با هیچ ارگانی تماس نداشته باشید و پشت تلفن گریه نکنید،اگر کسی از ایران و خارج کشور تماس گرفت نکنه حرف بزنید،هیچ کس حرف نزند،افکارش ضد نظام بود،حواستون باشه،اصلا با هیچ کس حرف نزنید،همه چیز تمام شده و همچنین تهدیدات مختلف دیگر بر علیه این خانواده داغدار روا داشته شد.

از طرفی دیگر پیگیری این مادر داغدار برای گرفتن پیکر فرزندش تا به حال بی نتیجه بوده است و با وعده و وعید ها مواجه است.

زنده یاد مهدی اسلامیان در حالی اعدام شد که پرونده او هنوز در دادگاه تجدید نظر تحت بررسی بود و حکم اعدام او در دادگاه تجدید نظر تایید نشده بود. وکیل او آقای بهرامیان که پرونده وی را پیگیری می کرد هیچ حکمی دال بر تایید حکم اعدام او در دادگاه تجدید نظر دریافت نکرده بود.همچنین خانواده و زنده یاد مهدی اسلامیان هیچ اطلاعی مبنی بر تایید حکم اعدام در دادگاه تجدید نظر نداشتند.آنها حتی آخرین دیدار را از مادر دردمندش سلب کردند.

لازم به یادآوری است مهدی اسلامیان دومین فرزند این خانواده است که اعدام می شود محسن اسلامیان 21 ساله در اردیبهشت ماه 1388 در شیراز اعدام شد. مادرآنها از برگزاری مراسم عزاداری منع شد و حتی به او اجازه داده نشد که نام واقعی فرزندش محسن بر آرامگاهش نوشته شود و ناچار بود نام دیگری بر آرامگاه او بنویسد.خانم اسلامیان سرپرستی فرزندانش را به عهده داشت و با خون جگر آنها را بزرگ کرد .خانم اسلامیان در طی این مدت دائم مورد تهدید و تحت فشار و اذیت و آزارهای بازجویان وزارت اطلاعات قرار داشت و حتی بعد از قتل دومین فرزندانش تهدیدات و فشارها علیه این مادر دردمند ادامه دارد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،اعدام جنایتکارانه 5 زندانی سیاسی ، عدم تحویل پیکر آنها به خانواده هایشان و مورد تهدید و تحت فشار قرار دادن آنها را محکوم می کند و از دبیرکل و کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار دخالت بلادرنگ برای نجات جان سایر زندانیان سیاسی که در آستانه اعدام قرار دارند می باشد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

21 اردیبهشت 1389 برابر با 11 می 2010

گزارش فوق را به سازمانهای زیر ارسال گردید:

دبیر کل سازمان ملل متحد

کمیساریای عالی حقوق بشر

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل


http://pejvakzendanyan.blogfa.com

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

pejvakzendanyan@gmail.com

Tel.:0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: