۱۳۸۹ اردیبهشت ۱۲, یکشنبه

شیوه های تبهکارانه بازجویان وزارت اطلاعات علیه آزاد شدگان به قید و ثیقه و خانواده های آنها

بنابه گزارشات رسیده به فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، شیوهای تبهکارانه و فشارهای روحی مستمر بازجویان وزارت اطلاعات علیه آزاد شدگان به قید وثیقه و خانواده های آنها ادامه دارد.

بازجویان وزارت اطلاعات بند 209 زندان اوین با آزاد شدگان به قید وثیقه و خانواده های آنها تماس برقرار می کنند و آنها را به نقاط غیر معمول مانند پارکها، هتل ها و اکثرا در هتل لاله فرا می خوانند.تماسها بصورت تلفنی است و بازجوی مربوطه ا قدام به برقراری تماس می کند. وقتی که آزاده شده به قید وثیقه و خانواده آنها نسبت به این عمل غیر قانونی و بیشرمانه آنها اعتراض می کنند.بازجو(شکنجه گر) شروع به تهدید آنها می نماید و می گوید که به ضررت تمام خواهد شد و در حکم تو تاثیر خواهد گذاشت. اما تماسهای تلفنی آنها پایان نمی پذیرد و حتی به تلفن های همراه سایر اعضای خانواده تماس گرفته می شود و تهدیدها شدت می یابد و گاها روزی 3 الی 4 بار این تماس ادامه می یابد .

این شیوه غیر انسانی و تبهکارانه فراخواندنها علیه دختران جوان ، زنان و بعضا آقایان صورت می گیرد.در صورت موافقت فرد، او را به یکی از هتل ها و بخصوص هتل لاله فراخوانده می شود و یا اینکه به پارکها در زمانهای خاص فراخوانده می شوند.این نوع فراخواندنها فشارهای سخت روحی بر فرد و خانواده اش می گذارد. برخورد و رفتار آنها در چنین ملاقاتهایی لمپن مآبانه و بیشرمانه است و با بیشرمی تمام از آنها می خواهند به همکاری با بازجویان در جاسوسی، جرم و جنایت شرکت کنند .

این نوع شیوه های پنهان و غیر انسانی باعث فشارهای روحی مضاعفی علیه فرد آزاد شده با وثیقه و خانواده اش می باشد. اصرار بازجو در تمامی مراحل بر مخفی نگه داشتن چنین احضارها ، محل و محتوای خواسته های او تاکید دارد. بازجوی(شکنجه گر)مذبور همچنین تهدید می کند در صورت افشای هر کدام از موارد فوق قربانی بازداشت و پرونده جدیدی علیه او گشوده خواهد شد و همچنین در پرونده موجود حکم سنگینی و حتی اعدام برای او در نظر گرفته خواهد شد.

یکی از قربانیان این شیوه تبهکارانه ،خانم الهام احسنی و تعدادی از حامیان مادران عزادار می باشند. در 2 هفته اخیر سربازجوی بند 209 زندان اوین فردی با نام مستعار علوی با خانواده های آنها تماس می گیرد و بصورت غیر قانونی وغیر انسانی تقاضاهای دیدن او را می کند. این شکنجه گر شناخته شده و بدنام بند 209 که در دنائت و رذالت و پستی و درنده خویی مرزی را نمی شناسد در این مدت بصورت مستمر با این خانواده در تماس بوده است و بر خواست نامشروع و غیر انسانی خود اصرار می ورزد.در قبال رد خواست نامشروع او و پاسخ های منطقی و قانونی این خانواده اقدام به تهدید آنها می نماید و به آنها می گوید که عواقب کارتان را خواهید دید.

در حال حاضر عضو دیگر این خانواده فعال دانشجویی نادر احسنی که با پرونده سازی و به توصیه این فرد محکوم به 1 سال زندان شده است و علیرغم بودن در زندان او را به عنوان گروگان علیه این خانواده بکار می برد و هر روز تهدیدات او ابعاد جدیدی به خود می گیرد.

بازجو علوی پرونده تقریبا تمامی اعضای کمیته گزارشگران و اکثر فعالین حقوق بشری ؛دانشجویی و زنان را در دست دارد. این فرد همچنین پرونده شبنم مددزاده،مهدیه گلرو، عاطفه نبوی ، مریم ضیائی ،خانم نازیلا دشتی و فرزندانش هود و حامد ،فرزاد مددزاده،جعفر کاظمی،علی صارمی و ده ها نفر دیگر که منجر به صدور حکم اعدام و زندانهای سنگین شده است را در دست دارد که به توصیه او وپیش از دادگاهی شدن به آنها حکمی که قرار است صادر شود را اعلام می کند و عین گفته های او در دادگاه انقلاب به آنها ابلاغ می شود.

اعمال بازجویان وزارت اطلاعات در شکنجه گاه مخوف بند 209 زندان اوین و بخصوص اعمال سربازجویی که با نام مستعار علوی است به عنوان جنایتکاران علیه بشریت مشخصات ظاهری او را در اختیار سازمانهای حقوق بشر قرار خواهیم داد تا در آینده به جنایتهای او رسیدگی شود. همچنین در آینده نزدیک مشخصات ظاهری این فرد( شکنجه گر علوی) و سایر موارد را به اطلاع عموم خواهیم رساند.علاوه بر این فرد، بازجویان دیگری مانند سعید شیخان ،سید،مصطفوی،میثم. احد و غیره که در جنایت علیه مردم ایران مشغول هستند را می توان نام برد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،بکار بردن شیوهای غیر انسانی و غیر قانونی و جنگ روانی علیه آزاد شدگان به قید وثیقه و خانواده های آنها را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر،گزارشگران ویژه زنان و شکنجه سازمان ملل متحد برای پایان دادن به جنایتهای مستمر و سازمان یافته علیه مردم ایران خواستار ارجاع پرونده نقض حقوق بشر این رژیم به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران
12 اردیبهشت 1389 برابر با 02 می 2010

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

گزارشگر ویژه زنان سازمان ملل متحد

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین المللhttp://pejvakzendanyan.blogfa.com

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

pejvakzendanyan@gmail.com

Tel. : 0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: