۱۳۸۹ خرداد ۵, چهارشنبه

در آستانه سالگرد قیام مردم ایران 5 زندانی در زندان رشت به دار آویخته شدند

بنابه گزارشات رسیده به"فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" در آستانه سالگرد قیام مردم ایران برای ایجاد جو رعب و وحشت در میان مردم ایران موجی از اعدام زندانیان سیاسی و سایر زندانیان ادامه دارد در راستای موج جدید اعدام ها روز دوشنبه 5 زندانی که یکی از آنها زن می باشد در زندان رشت به دار آویخته شدند.

روز دوشنبه 3 خرداد ماه حوالی ساعت 05:00 پنج زندانی در پشت بهداری زندان رشت به دار آویخته شدند . یکی از اعدام شدگان روز دوشنبه زن و 4 نفر دیگر مرد می باشد.هنوز از هویت و علت اعدام شدگان خبری در دست نیست. خبر اعدام این 5 نفر در سطح شهر رشت بین مردم انتشار یافته است.

علیرغم اینکه چند روز از اعدام این پنج نفر می گذرد ولی هنوز قوه قضائیه و رسانه های حکومتی سکوت را پیشه کرده اند و از انتشار خبر اعدام این 5 نفر خوداری می کنند.

به نظر می آید که قوه قضائیه بدلیل خشم مردم ایران و اعتراضات گسترده جهانی نسبت به اعدام ها که هدف از آن ایجاد جو رعب و وحشت در آستانه سالگرد قیام مردم ایران شیوه اعدام مخفیانه را در پیش گرفته اند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، به اعدام های گروهی و گسترده در آستانه سالگرد قیام مردم ایران جهت ایجاد رعب و وحشت هشدار میدهد و از دبیر کل و کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد و مراجع بین المللی برای نجات جان زندانیان سیاسی و سایر زندانیان خواستار اقدامات عملی و فوری است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

5 خرداد 1389 برابر با 26 می 2010

گزارش فوق را به سازمانهای زیر ارسال گردید:

دبیر کل سازمان ملل متحد

کمیساریای عالی حقوق بشر

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل

گزارشگران ویژه اعدام سازمان ملل متحد


http://pejvakzendanyan.blogfa.com

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

pejvakzendanyan@gmail.com

Tel.:0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: