۱۳۸۹ اردیبهشت ۱۵, چهارشنبه

سه بار تصرف منزل زندایی سیاسی ارژنگ داودی علیرغم حکم تحویل آن توسط دادگاه انقلاب

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"،عوامل حسن زارع دهنوی که از متهمین پرونده اردوگاه مرگ کهریزک می باشد برای سومین بار اقدام به تصرف منزل آقای داودی نمودند،این در حالی است که دادگاه انقلاب و پلیس امنیت تا به حال 2 بار در محل حاضر شدندو منزل شخصی آقای داودی را با تنظیم صورت جلسه و امضای شهود به خانواده وی تحویل دادند.یک نسخه از این صورتجلسه و سایر مدارک در اختیار ما قرار دارد.

روز دوشنبه 13 اردیبهشت ماه برای دومین بار نمازی رئیس شعبه 3 بازپرسی امنیتی دادگاه انقلاب به پلیس امنیت دستور میدهد که منزل شخصی آقای داودی را به خانواده اش تحویل دهند. افسران پلیس امنیت با حضور در محل وتنظیم صورتجلسه و امضای شهود منزل را تحویل خانواده آقای داودی می دهند. ولی بعد ازمدتی گروهی که از ایادی حسن زارع دهنوی معروف به حسن حداد می باشند با قمه و چاقو به منزل یورش بردند و خانواده آقای داودی را وادار به خروج از منزل شخصی خود نمودند و آن را مجددا به تصرف خود در آوردند. این گروه که در حدود 6 نفر بودند اقدام به این عمل تبهکاران و غیر قانونی می کنند.افراد که مدعی خرید منزل پلمپ شده هستند و عوامل اصلی یورش کنندگان می باشند و از طرف حسن زارع دهنوی و مصطفوی سربازجوی سپاه پاسداران در بند 2-الف دستور می گیرند به نام های زیر می باشند؛ کامران راه پیما است ،حسین اسدی و محمود زارع بیدکی می باشند. مهاجمین از حمایت کامل کلانتری 137 برخوردار هستند .

پیش از این مهندس ارژنگ داودی و خانواده وی علیه حسن زارع دهنوی و افراد نامبرده شکایتی تنظیم کرده بودند و روز سه شنبه 14 اردیبهشت ماه به دادگاه انقلاب برای رسیدگی به این شکایت فرا خوانده شدند. ولی حسن زارع دهنوی وافرادی مانند (کامران راه پیما است ،حسین اسدی،محمود زارع بیدکی) که مدعی خرید منزل پلمپ شده از حسن زارع دهنوی معروف به حسن حداد هستند. از حضور در دادگاه امنتاع کردند و دلیل عدم حضور خود را به دادگاه اعلام نکردند. زندانی سیاسی ارژنگ داودی و خانواده اش تا ساعت 14:00 در دادگاه انقلاب در انتظار بسر می بردند. آقای داودی روز گذشته همچین علیه(کامران راه پیما است ،حسین اسدی،محمود زارع بیدکی) بعنوان کسانی که جعل کننده،کلاهبردار و قصد اخاذی دارند شکایتی را تنظیم و به دادگاه انقلاب تسلیم کردند.

منزل شخصی آقای داودی اولین بار در تاریخ 23 فرودین ماه 1389 به خانواده او تحویل داده شد ولی بعد از مدتی توسط عوامل حسن زارع دهنوی به تصرف در آمد.افراد فوق هر بار که منزل اا به تصرف خود در می آورند. اقدام به تخریب تاسیسات آن می نمایند که از جمله آن حفر یک چاه عمیق در منزل،تخریب سرویس منزل و از بین بردن کاشی کاری ،سوراخ کردن سقف آن و موارد متعدد دیگر می باشد.

باند مزبور همچنین اقدام به تهدید و توهین به همسر آقای داودی و سایر اعضای خانوده نمودند و 2 موتور سوار افراد این باند در زمان های مختلف آنها را تحت تعقیب قرار می دهند.

حسن زارع دهنوی معروف به قاضی حسن حداد علیرغم اینکه او بعد از سعید مرتضوی از متهمین پرونده اردوگاه مرک کهریزک می باشد. در حال حاضر رئیس یکی از شعب دیوان عالی کشور می باشد .

گفته می شود که ابتدا املاک غیر منقول کسانی که دستگیر می شوند بدستور بازجویان وزارت اطلاعات و حسن زارع دهنوی پلمپ می شود . بعد از مدتی این افراد (کامران راه پیما است ،حسین اسدی،محمود زارع بیدکی) به خانواده ها آنها مراجعه می کنند و ادعا می کنند که آن محل را خریداری کرده اند واز آن لحظه به بعد تهدید به قتل،ربودن،تعقیب اعضای خانواده،تهدیدات تلنفی و سایر مزاحمتهای مختلف علیه اعضا خانواده و زندانی شروع می شود تا او را وادار به بنام کردن آن ملک نمایند. گزارشات تایید نشده حاکی از آن است که تا به حال صدها مورد از فروش منازل شخصی،محل کار،واحدهای تولیدی،زمین و موارد دیگر وجود دارد که توسط سعید مرتضوی،حسن زاع دهنوی و بازجویان ابتدا دستور پلمپ شدن آنها صادر می شود و سپس باند مذبور با تهدید و ارعاب اقدام به تصاحب ملک و یا اخاذی سر سام آور از آنها می کند.این باند آنقدر قدرتمند است که بعضی از افراد دادگاه انقلاب علنان اعلام می کنند که ما قادر به انجام هیچ کاری در قبال آنها نیستیم. در پشت پرده تصاحب املاک مردم تعدادی از فرماندهان سپاه پاسدارن و آخوندهای دولتی قرار دارند که اسامی بعضی از آنها در رنجنامه آقای داودی ذکر شده است.

فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران، دستگیری ،شکنجه و تصاحب املاک زندانیان سیاسی و مردم بی دفاع وتهدیدات غیر انسانی علیه خانوادهای آنها را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی نسبت به ابعاد گسترده جنایت علیه مردم ایران خواستار اقدامات عملی برای پایان داد به آن است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

15 اردیبهشت 1389 برابر با 5 می 2010

گزارش فوق را به سازمانهای زیر ارسال گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل

گزارشگر ویژه شکنجه سازمان ملل متحد


http://pejvakzendanyan.blogfa.com

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

pejvakzendanyan@gmail.com

Tel.:0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: