۱۳۸۸ خرداد ۲, شنبه

زمینه چینی وزارت اطلاعات برای حذف فیزیکی بهروز جاوید طهرانی


بنابه گزارشات رسیده از بند 1 زندان گوهردشت کرج ، وزارت اطلاعات و مجریان دستورات آنها در زندان گوهردشت کرج باپخش شایعاتی در صدد حذف فیزیکی زندانی سیاسی بهروز جاوید طهرانی است.
طی دیروز و امروز علی حاج کاظم رئیس زندان گوهردشت و علی محمدی معاون زندان گوهردشت اقدام به پخش شایعاتی در سطح زندان نموده اند که زندانی سیاسی بهروز جاوید طهرانی اقدام به خودکشی نموده است . این شیوه همیشگی وزارت اطلاعات و اجرا کنندگان طر حهای آنها است و تا به حال در مورد چندین زندانی سیاسی که قصد حدف فیزیکی آنها را داشتند بکار برده اند. پخش این شایع در زندان حاکی از آن است که وزارت اطلاعات و مجریان دستورات آنها علی حاج کاظم رئیس زندان و علی محمدی معاون وی و خادم رئیس بند 1 در صدد اجرای قتل این زندانی سیاسی هستند. زندانی سیاسی بهروز جاید طهرانی در بند 1 که پاسدار بندها به آن بند آخر خطی ها و در سلولهای انفرادی معروف به سگ دونی زندانی است این سلول فاقد هر گونه امکانات می باشد و تحت مراقبت شدید دوربینهای مدار بسته می باشد و در کلیه نقاط این بند دوربینهای مدار بسته حتی در دستشوئی ها نصب شده است.
زندانی سیاسی بهروز جاوید طهرانی تنها زندانی بازمانده از قیام دانشجویان در تیر ماه 1378 می باشد. او بار ها توسط سعید شیخان سربازجوی وزارت اطلاعات و پاسداران زندان گوهدشت کرج تهدید به حذف فیزیکی شد. سهراب سلیمانی رئیس سازمان زندانهای تهران 9 اردیبهشت ماه خطاب به بهروز جاوید طهرانی گفت بود: تو را جایی می فرستیم تا بفهمی زندان یعنی چه؟ رئیس سالن ملاقات در تاریخ 17 فروردین ماه خطاب به بهروز جاوید طهرانی گفت: ضد انقلاب عوضی، تو را هم می فرستیم پیش رفیقت ساران
تمام دلایل حاکی از آن است که وزارت اطلاعات قصد حذف فیزیکی این زندانی سیاسی را دارد و جان او در معرض خطر جدی است. بهروز جاوید طهرانی وادار به اعتصاب غذا شده است و بیش از 2 هفته است که در اعتصاب غذا بسر می برد. شکنجه های وحشیانه و اعتصاب غذای طولانی مدت و پخش شایعات در سطح زندان حاکی از قصد قتل این زندانی است.
از طرفی دیگر صبح روز شنبه 2 خردادماه بیش از 30 نفر از گارد زندان به زندانیان بی دفاع بند 2 زندان گوهردشت یورش بردند و زندانیان را مورد ضرب وشتم قرار دادند . یکی از زندانیان بی دفاع که آماج ضربات باتوم گارد ویژه زندان قرار گرفت زندانی بهروز شفقتی 27 ساله می باشد دست این زندانی آسیب جدی دیده است که او را به بهداری زندان منتقل کردند.زندانی دیگری بنام محمد کمالی آماج ضربات گارد ویژه قرار گرفت. فرماندهی گارد ویژه توسط فردی بنام جعفری فرماندهی می شد. این حملات بدستور علی حاج کاظم رئیس زندان و علی محمدی معاون وی صورت می گیرد . افرادی که بر این یورش نظارت داشتند کرمانی رئیس حفاظت و اطلاعات زندان نبی الله فرج نژاد معاون حفاظت و اطلاعات زندان و حسن آخریان رئیس بند 2 زندان گوهردشت کرج می باشند و خود در بعضی موارد در ضرب وشتم زندانیان نقش داشتند.
در طی هفته های گذشته حملات علیه زندانیان سیاسی و سایر زندانیان بصورت مستمر صورت می گیرد که زندانیان بی دفاع مورد ضرب وشتم قرار می گیرند و در مواردی آنها را به سلولهای انفرادی بند 1 منتقل می کنند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،نسبت به خطر جدی که متوجه جان زندانی سیاسی بهروز جاوید طهرانی است هشدار میدهد و از تمامی هموطنان در داخل و خارج ایران می خواهد برای نجات جان این زندانی سیاسی اقدام نمایند و از کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل و سازمانهای حقوق بشری خواستار اقدامات فوری برای نجات جان این زندانی سیاسی است.
فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران
02 خرداد 1388 برابر با 23 می 2009

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
سازمان دیدبان حقوق بشر

http://pejvakzendanyan.blogfa.com
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
tel. : 003162072019

هیچ نظری موجود نیست: