۱۳۸۸ اردیبهشت ۲۰, یکشنبه

53 روز بی خبری از وضعیت و شرایط یک زندانی سیاسی

بنابه گزارشات رسیده از سلولهای انفرادی بندمخوف 209 ، زندانی سیاسی صالح کهندل 53 روز که به این بند منتقل شده است و تا به حال از وضعیت و شرایط او هیچ خبری در دست نیست.
زندانی سیاسی صالح کهندل 28 اسفند ماه بطور ناگهانی از بند 4 زندان گوهردشت کرج به سلولهای انفرادی بند مخوف 209 منتقل گردید.از زمان انتقال این زندانی تا به حال هیج خبری از وضعیت و شرایط اودر دست نیست. به او حتی اجازه تماسهای کنترل شده توسط بازجویان وزارت اطلاعات که زندانی را پای تلفن می آورند و در حالی که کنار او ایستاده اند و از قبل به او گفته می شود چه جملاتی باید به خانواده اش بگوید و در حد اینکه« حالم خوب است و نگران نباشید» داده نشده است.
خانواده آقای کهندل از زمان انتقال فرزندشان به سلولهای انفرادی بند 209 تا به حال بارها به دادگاه انقلاب و بند 209 زندان اوین مراجعه کردند ولی از روبرو شدن با این خانواده و دادن جواب مشخص به آنها خوداری می کند. این خانواده 53 روز است که از وضعیت و شرایط فرزند خود بی خبر هستند و در نگرانی فزآینده ای قرار دارند.
لازم به یادآوری است که زندانی سیاسی صالح کهندل 15 اسفند 1385 توسط مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و به سلولهای انفرادی بند 209 زندان اوین منتقل شد.او به مدت 6 ماه در سلولهای انفرادی بند 209 تحت فشارهای غیر انسانی یکی از بازجویان وزارت اطلاعات با نام مستعار رحمتی قرار داشت. سپس وی را به بند 350 زندان اوین منتقل کردند. آقای کهندل 10 ماه در بلاتکلیفی بسر برد. رحمتی بازجوی وزارت اطلاعات علیه وی پرونده سازی نمودند و آن را به شعبه 15 دادگاه انقلاب که رئیس آن فردی بنام صلواتی است ارسال کرد و توسط همین فرد مورد محاکه قرار گرفت،محاکمه زندانی سیاسی صالح کهندل در عرض چند دقیقیه صورت گرفت و آقای کهندل تمامی اتهامات نسبت داد شده توسط بازجویان وزارت اطلاعات را رد نمود و آنها را ساختگی دانست که با خشم صلواتی مواجه گردید. صلواتی در آن جلسه با برخوردی وحشیانه و غیر انسانی این زندانی سیاسی را مورد تهدید قرار داد و به او گفت : «که اگر همین طور پیش برود همسرت را هم به ۲۰۹ می‌بریم » صلواتی قاضی وزارت اطلاعات که تا به حال حکم اعدام تعداد زیادی از جوانان را صادر کرده است،و این اعدام ها به اجرا در آمده است و همچنین در صدور احکام سنگین و غیرانسانی علیه فعالین حقوق بشری ،دانشجویان ،اعضای خانواده های زندانیان سیاسی قتل عام شده سال 67 و سایر زندانیان سیاسی شهرت خاصی دارد. آقای کهندل با ناباوری وکیلش به 10 سال زندان همراه با تبعید به زندان گوهردشت محکوم شد.زندانی سیاسی صالح کهندل در 20 اسفند 1386 از بند 350 زندان اوین به بند 4 زندان گوهردشت کرج تبعید شد.و از آن تاریخ تا 28 اسفند ماه دراین بند باشرایط غیر انسانی محبوس بود.
فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران،انتقال ناگهانی این زندانی سیاسی به بند 209 زندان اوین و بی خبر نگه داشتن خانواده از وضعیت وشرایط فرزندشان را محکوم می کند و از تمامی سازمانها حقوق بشری خواستار اقدامات عملی برای پایان دادن به جنایتهای مستمر علیه زندانیان سیاسی در ایران است.
فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران
20 اردیبهشت 1388 برابر با 10 می 2009

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
سازمان دیدبان حقوق بشر

http://pejvakzendanyan.blogfa.com
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
tel. : 0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: