۱۳۸۸ اردیبهشت ۲۱, دوشنبه

اعدام 2 زندانی و 3 زندانی دیگر در آستانه اعدام قرار دارند

بنابه گزارشات رسیده از زندان مرکزی اصفهان( دستگرد) 2 زندانی صبح روز دوشنبه در محوطه زندان مرکزی اصفهان اعدام شدند و 3 زندانی دیگر که یکی از آنها زن می باشد در آستانه اعدام قرار دارند.
صبح روز دوشنبه 21 اردیبهشت ماه 2 زندانی به نامهای حسین باقری 32 ساله و علیرضا ملک محمدی 35 ساله در زندان مرکزی اعدام شدند. 3 زندانی که روز شنبه 19 اردیبهشت ماه به سلول انفرادی منتقل شده بودند. روز یکشنبه 20 اردیبهشت ماه محمود کریمی 27 ساله اعدام شد و 2 زندانی دیگر صبح روز دوشنبه اعدام شدند.
در حال حاضر 2 زندانی دیگر به نام های محسن صادقی 35 ساله و رضا چوپانی 40 ساله در سلولهای انفرادی در انتظار اجرای حکم اعدام بسر می برند.
گفته می شود که روز دوشنبه یکی از زندانیان زن از بند زنان زندان اصفهان جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده است. زندانی که روز دوشنبه 21 اردیبهشت به سلول انفرادی منتقل شد خانم مریم رضائی پور نام دارد .
رقم اعدام های که از هفتۀ گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد. با اعدام های امروز در زندان اصفهان به 25 نفر رسید.
سیاست های سرکوب گسترده و اعدام های گروهی و مستمر توسط ولی فقیه مطلقه این رژیم علی خامنه ای تعیین می شود و به دستور و تایید شاهرودی رئیس قوه قضائیه به اجرا گذاشته می شود . احکام ضد بشری اعدام زندانیان سیاسی ، اعدام کودکان ، اعدام های گروهی و سنکسار، دستگیریهای گسترده وسرکوب فعالین دانشجویی،زنان و کارگران برخلاف قوانین و معاهدات بین المللی است که این رژیم ملزم به اجرای آن است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، اعدام های امروز و انتقال زندانیان بیشتری جهت به اجرا در آوردن احکام ضدبشری اعدام را محکوم می کند و از دبیر کل و کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل و مراجع بین المللی خواستار اقدامات عملی برای پایان دادن به موج اعدامها در ایران است.
فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران
21 فرودین 1388 برابر با 11 می 2009

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
سازمان دیدبان حقوق بشر

http://pejvakzendanyan.blogfa.com
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
tel. : 0031620720193


هیچ نظری موجود نیست: