۱۳۸۸ اردیبهشت ۱۴, دوشنبه

یک زندانی در زندان اصفهان در آستانه اعدام قرار دارد


بنابه گزارشات رسیده از زندان مرکزی اصفهان ( دستگرد) ، روز دوشنبه یک زندانی برای اجرای حکم اعدام به سلولهای انفرادی منتقل شدند.
روز دوشنبه 14 اردیبهشت ما زندانی مصطفی کیانی 28 ساله از بند 4 زندان مرکزی اصفهان که 2 سال است در این زندان بسر می برد، جهت اجرای حکم اعدام به سلولهای انفرادی منتقل شد.او به اتهام قتل محکوم به مرک شده است .
در هفته های اخیر تقریبا هر هفته در این زندان احکام اعدام به اجرا در آورده می شود.موج اعدامهای گروهی و لاینقطع در زندانهای مختلف ایران که برای ایجاد رعب و وحشت در بین مردم به اجرا گذاشته می شوند.
سیاست های سرکوب گسترده و اعدام های گروهی و مستمر توسط ولی فقیه مطلقه این رژیم علی خامنه ای تعیین می شود و به دستور و تایید شاهرودی رئیس قوه قضائیه به اجرا گذاشته می شود . احکام ضد بشری اعدام زندانیان سیاسی، اعدام کودکان ، اعدام های گروهی و سنکسار برخلاف قوانین و معاهدات بین المللی است و اجرای آنها در ابعاد گسترده جنایت علیه بشر محسوب می شود.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، انتقال زندانی فوق جهت اجرای حکم ضدبشری اعدام را محکوم می کند و از دبیر کل و کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل برای پایان دادن به اعدامها در ایران خواهان ارجاع پرونده نقض حقوق بشر این رژیم به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.
فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران
14 فروردین 1387 برابر با 4 می 2009

انتقال 1 زندانی به سلولهای انفرادی جهت اجرای حکم اعدام به سازمانهای زیر گزارش گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
سازمان دیدبان حقوق بشر


http://pejvakzendanyan.blogfa.com
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
tel. : 0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: