۱۳۸۸ خرداد ۳, یکشنبه

2 زندانی در زندان مرکزی اصفهان در آستانه اعدام قرار دارند

بنابه گزارشات رسیده از زندان مرکزی اصفهان( دستگرد) 2 زندانی روز یکشنبه برای اجرای احکام اعدام به سلولهای انفرادی منتقل شدند .
روز یکشنبه 3 خرداد ماه 2 زندانی برای اجرای حکم اعدام به سلولهای انفرادی زندان مرکزی اصفهان منتقل شدند. زندانیانی که روز یکشنبه به سلولهای انفرادی منتقل شدند به نام های زیر می باشند:
- زندانی حسین عظیمی 23 ساله ،از بندمشاوره 2 زندان مرکزی اصفهان بود این زندانی 4 سال است که در زندان بسر می برد.
- زندانی میثم شعبانیان پرده 25 ساله ،ازبند 4 زندان مرکزی اصفهان است این زندانی 6 سال است که در زندان بسر می برد.
زندانیان فوق به اتهام قتل در زندان بسر می بردند .
اکثر کسانی که در ایران اعدام می شوند جوانانی با سنین بین 20 تا 35 سال می باشند.موج اعدامهای گروهی و لاینقطع در زندانهای مختلف ایران که برای ایجاد رعب و وحشت در بین مردم، به اجرا گذاشته می شوند.
سیاست های سرکوب گسترده و اعدام های گروهی و مستمر توسط ولی فقیه مطلقه این رژیم علی خامنه ای تعیین می شود و به دستور و تایید شاهرودی رئیس قوه قضائیه به اجرا گذاشته می شود . احکام ضد بشری اعدام زندانیان سیاسی ، اعدام کودکان ، اعدام های گروهی و سنکسار، دستگیریهای گسترده وسرکوب فعالین دانشجویی،زنان و کارگران برخلاف قوانین و معاهدات بین المللی است که این رژیم ملزم به اجرای آن است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، انتقال زندانیان فوق به سلولهای انفرادی جهت اجرای حکم اعدام را محکوم می کند و از دبیر کل و کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل و مراجع بین المللی خواستار اقدامات عملی برای پایان دادن به موج اعدامها در ایران است.
فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران
03 خرداد 1388 برابر با 24 می 2009

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
سازمان دیدبان حقوق بشر

http://pejvakzendanyan.blogfa.com
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
tel. : 0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: