۱۳۸۹ آذر ۱۱, پنجشنبه

تبعید فعال سندیکایی شرکت واحد علی اکبر نظری به زندان قزل حصار کرج

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" فعال سندیکایی شرکت واحد علی اکبر نظری به زندان قزل حصار کرج تبعید شد.
علی اکبر نظری فعال سندیکایی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از زندان اوین به زندان قزل حصار که محل نگهداری زندانیان عادی و خطرناک می باشد بدون داشتن هرگونه محکومیتی تبعید شد. بازجویان وزارت اطلاعات برای اینکه او را مورد تحقیر قرار دهند موهای سر وی را کوتاه کرده اند و او را به سلولی منتقل نموده اند که دارای شرایط بسیار سخت و غیر انسانی است و همچنین در کنار تعدادی زندانی عادی و خطرناک با جرایم سنگین قرار داده اند.

فعال سندیکایی علی اکبر نظری 34 ساله و راننده خط 1 تندرو (بی آر تی) می باشد.او 8 آذر ماه پس از احضار به دادسرای زندان اوین دستگیر و به این زندان منتقل شد. آقای نظری دارای 10 سال سابقه کار است و در جریان اعتصابات و اعتراضات کارکنان شرکت واحد در سال 1384 دستگیر و مدتی را در زندان اوین در بازداشت بسر برد او سپس به مدت 4 سال از کار تعلیق شد و از حقوق و مزایای کاری محروم بود.آقای نظری در طی این مدت پیگیری وضعیت حقوقی خود جهت بازگشت بکار بود تا اینکه در حدود 1 ماه پیش اداره کار رای بر بازگشت بکار وی را صادر نمود و از آن زمان مشغول به کار شد.
در حال حاضر 6 تن از رهبران و اعضای سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران به نام های آقایان منصور اسالو،ابراهیم مددی،رضا شهابی،غلامرضا غلامحسینی،مرتضی کمساری و علی اکبر نظری در زندانهای اوین،گوهردشت و قزل حصار کرج در شرایط قرون وسطایی و غیر انسانی در اسارت بسر می برند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، دستگیری،شکنجه ، قرار دادن درسلولهای انفرادی و تحقیر فعالین سندیکایی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سازمان جهانی کار و همچنین از سندیکاههای کارگری جهان خواستار اقدامات عملی برای آزادی تمامی فعالین کارگری زندانی در ایران است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
11 آذر 1389 برابر با 2 دسامبر 2010
گزارش فوق را به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
سازمان جهانی کار
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل


http://hrdai.net
info@hrdai.net

pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: