۱۳۸۹ آذر ۱۶, سه‌شنبه

دستگیری یکی دیگر از هواداران آقای بروجردی توسط دادسرای ویژه روحانیت


بنابه گزارشات رسیده به فعالین حقوق بشر و دمکراسی درایران، صبح دوشنبه 15 آذرماه 1389 یکی دیگر از هواداران آقای بروجردی، ضمن احضار به دادسراي ويژه روحانيت دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل گرديد. محمد مهمان نواز، 39 ساله، کارشناس مهندسی ساختمان و دانش آموخته دانشکده فنی دانشگاه تهران می باشد.
وی از حامیان اندیشه های صلح طلبانه آقای بروجردی است. نامبرده در درگیری های خونین مهرماه 1385 به شدت زخمی شده بود. ایشان پيش از این در بامداد سه شنبه 6 آذر 1386 در پی تعقیب و شناسایی، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی را در شکنجه گاه 209 اوین سپری نمود که نهایتا با قرار وثیقه ملکی آزاد گردید.
تا این لحظه، هیچ یک از مسئولین امر حاضر به پاسخگویی درباره علت بازداشت و محل نگهداری وی نمی باشند. ضمناً تني چند از طرفداران ايشان نيز از سوی وزارت اطلاعات مورد تهديد تلفني قرار گرفته اند.
آغاز مجدد حملات سرکوبگرانه و دستگيري هواداران آقای بروجردي، موج جدیدی از نگرانیها در بین هواداران این زندانی و خانواده های آنها ایجاد نموده است. هواداران آقای بروجردی ضمن استمداد از کلیه نهادهای بین المللی و حقوق بشری، خواستار رسیدگی عاجل نسبت به وضعیت این زندانیان عقیدتی می باشند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
16 آذر 1389 برابر با 7 دسامبر 2010
گزارش فوق را به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
http://hrdai.net
info@hrdai.net

pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: