۱۳۸۹ دی ۱, چهارشنبه

تشدید شرایط غیر انسانی و قرون وسطایی علیه زندانیان سیاسی

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" ترکیدن لوله آب حسینیه سلولهای انفرادی بند 1 معروف به سگ دونی باعث خیس شدن محل بازداشت زندانیان در سرمای زمستان و منجر به بیماری آنها شده است.
روز دوشنبه 29 آذر ماه یکی از لوله های آب در حسینیۀ سلولهای انفرادی بند 1 که محل شکنجۀ زندانیان سیاسی و عادی است ترکید. این مسئله باعث خیس شدن محل بازداشت زندانیان سیاسی و سایر زندانیان گردید. از آن روز تاکنون نشت آب لوله ادامه دارد ولی هنوز هیچ اقدامی برای ترمیم و یا بستن آن صورت نگرفته است. از آنجایی که زندانیان در حسینیه زمین خواب هستند. باعث خیس شدند زیر انداز و حداقل وسایل پوششی آنها شده است.
از طرفی دیگر شیشه های دریچه حسینیه شکسته است ولی از ترمیم آن خوداری می کنند خیس بودن محل استراحت و شکسته بودن شیشه ها و هوای سرد زمستانی باعث بیماری اکثر زندانیان شده است.
در حال حاضر 3 زندانی سیاسی در حسینیه سلولهای انفرادی بند 1 در شرایط غیر انسانی نگهداری می شوند.اسامی زندانیان عبارتند از ؛رضا جوشن،محمدعلی منصوری و محمدرضا پور شجری (سیامک مهر) می باشند.
از طرفی دیگر در طی چند روز گذشته ویروس آنفلونزای احتمالا خوکی در این بند شیوع یافته است و تا به حال باعث مبتلا شدن تعداد زیادی از زندانیان شده است. روز سه شنبه 30 آذر ماه به دلیل تعداد زیاد بیماران تعدادی از افراد بهداری به این بند مراجعه کردند و قصد دارند زندانیان بیمار را در حسینیه این بند که قرار است بصورت فرنطینه در آورده شود نگهداری کنند.
مسئولین بهداری از تزریق واکسن این بیماری به زندانیان بی دفاع خوداری می کنند ولی تمامی پاسداربندهای این بند واکسینه شده اند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، تشدید شرایط غیر انسانی و قرون وسطایی علیه زندانیان سیاسی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات عملی برای پایان دادن به جنایت علیه بشریت در زندانهای این رژیم است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
01 دی 1389 برابر با 22 دسامبر 2010
گزارش فوق را به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

http://hrdai.net
info@hrdai.net

pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: