۱۳۸۹ مرداد ۱, جمعه

انتقال زندانی سیاسی ارژنگ داودی در دومین هفته اعتصاب غذا به بهداری زندان

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" زندانی سیاسی ارژنگ داودی در دومین هفتۀ اعتصاب غذا ی خود در اعتراض به سرکوب و محدودیتهای غیر انسانی علیه زندانیان سیاسی به بهداری زندان گوهردشت کرج منتقل شد.

زندانی سیاسی ارژنگ داودی که در اعتراض به شرایط غیر انسانی و محدودیتها از روز چهارشنبه 23 تیر ماه وادار به اعتصاب غذا شده است . در دومین هفتۀ اعتصاب غذای خود در اثر به وخامت گراییدن شرایط جسمی اش به بهداری زندان گوهردشت کرج منتقل شد.آقای داودی از ضعف شدید،سر درد و سرگیجه و سایر موارد رنج می برد.

زندانی سیاسی ارژنگ داودی در اعتراض به سلب حقوق اولیه اش از روز 23 تیرماه وادار به اعتصاب غذا شد.او خواستار حقوق اولیه خود که از جمله آنها؛ پایان دادن به محدودیتها مانند محرومیت از تماس با خانواده اش،پایان دادن به تصرف منزل شخصی و آوارگی این خانواده و رسیدگی پزشکی به بیماریهایش و بیماری سایر زندانیان سیاسی است.

زندانیان سیاسی از زمان انتقال به بند3 معروف به بند کارگری ناچار هستند که در حضور پاسداربندها با خانواده هایشان و بخصوص با همسران خود صحبت کنند. پاسداربندها بی شرمانه به صحبتهای خانوادگی آنها گوش فرا میدهند.

زندانیان سیاسی که در حال حاضر در بند 3 زندان گوهردشت در اسارت بسر می برند عبارتند از؛ ارژنگ داودی،منصور اسالو، ،منصور رادپور، ،مسعود باستانی،علیرضا کرمی خیر آبادی،بهنام فیدج، مصطفی اسکندری، احمد زید آبادی مهدی محمودیان،رضا رفیعی و حشمت الله طبرزدی می باشند.

لازم به يادآوري است که زنداني سياسي ارژنگ داودي در آبان ماه 1382 دستگير و 16 ماه بعد توسط حسن زارع دهنوي معروف به قاضي حداد مورد محاکمه قرار گرفت و به حکم سنگين و غير انساني 15 سال زندان و 70 ضربه شلاق محکوم شد. حسن زارع دهنوی هيچگاه حکم محکومیت او رابصورت کتبی در اختیار وی و وکیلش قرار نداد. عليرغم گذشت سالها از بازداشتش هنوز حکم قطعي وي در ابهام است و در انتظار تشکيل دادگاه بسر مي برد.آقای داودی در طی مدت بازداشت به زندانهای مختلفی تبعید شد از زندان اوین به زندان بندر عباس و سپس به زندان گوهردشت کرج تبعید گردید.حسن زارع دهنوی معروف به حسن حداد از متهمان اردوگاه مرگ کهریزک دستور پلمپ منزل شخصی آقای داودی صادر کرده بود و علیرغم در پلمپ بودن آن را بطور غیر مستقیم به تصرف خود در آورده است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، نسبت به شرایط قرون وسطائی ایجاد شده که زندانیان سیاسی را وادار به اعتصاب غذا می کند و تهدیداتی که متوجه جان آنها است هشدار می دهد و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات عملی برای پایان دادن به جنایت علیه بشریت در زندانهای این رژیم است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

01 مرداد 1389 برابر با 23 ژولای 2010

گزارش فوق را به سازمانهای زیر ارسال گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل


http://pejvakzendanyan.blogfa.com

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

pejvakzendanyan@gmail.com

Tel.:0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: