۱۳۸۹ تیر ۱۶, چهارشنبه

مقیسه ای خطاب به فعال کودکان و زنان: تو باید اعدام می شدی

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" مریم ضیاء فعال کودکان و زنان توسط فردی بنام محمد مقیسه ای از اعضای کمسیون قتل عام زندانیان سیاسی سال 1367 در شعبه 28 دادگاه انقلاب مورد محاکمه قرار گرفت.

یکشنبه 13 تیرماه خانم مریم ضیاء فعال حقوق کودکان و زنان به شعبه 28 دادگاه انقلاب فرا خوانده شد و توسط فردی بنام محمد مقیسه ای ازاعضای کمسیون قتل عام زندانیان سیاسی سال 1367 مورد محاکمه قرار گرفت. علیرغم اینکه نماینده دادستان حضور نداشت ولی دادگاه تشکیل شد.

دادگاه او حوالی ساعت 09:30 شروع شد.رفتارهای مقیسه ای همانند بازجویان وزارت اطلاعات بود و دائم با داد و فریاد و تهدید و توهین همراه بود. محمد مقیسه ای در ادامۀ داد و فریادها و توهین ها خطاب به خانم ضیاء گفت :"تو منافقی،تو باید اعدام می شدی" و با برخوردهای غیر انسانی دیگری همراه بود.

این فعال کودکان و زنان بر مبنای ماده 500 به اتهام واهی تبلیغ علیه نظام مورد محاکمه قرار گرفت.

خانم مریم ضیاء در اثر شکنجه های روحی که در طی مدت بازداشت با آن مواجه بود دچار ناراحتی جسمی شده است و تحت درمان پزشکان متخصص می باشد. علیرغم گذشت مدت نسبتا طولانی ولی هنوز وضعیت و شرایط جسمی او بهبود نیافته است.

لازم به یادآوری است خانم ضیاء از فعالین حقوق کودکان و زنان می باشد. او در تاریخ 10 دی ماه با یورش مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و به سلولهای انفرادی بند 209 منتقل شدو 2 ماه در بند 209 زندان اوین تحت شکنجه های روحی شدید یکی از بازجویان وزارت اطلاعات بنام یاسر قرار گرفت.علیرغم گرفتن وثیقه او را به بند زنان زندان اوین منتقل کردند. خانم ضیاء در اعتراض به ممانعت از آزادیش وادامه فشارهای غیر انسانی اقدام به اعتصاب غذا نمود و 13 روز در اعتصاب غذا بسر برد تا اینکه بازجویان وزارت اطلاعات در 9 فروردین ماه وادار به آزادی وی شدند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،مورد محاکمه قرار دادن این فعال مدنی که برای دفاع از حقوق کودکان و زنان تلاش می کرد را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه زنان سازمان ملل متحد و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت این رژیم به شورای امنیت سازمان ملل متحد برای گرفتن تصمیمات لازم اجرا است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

16 تیر 1389 برابر با 07 ژولای 2010

گزارش فوق را به سازمانهای زیر ارسال گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل

گزارشگر ویژه زنان سازمان ملل متحد


http://pejvakzendanyan.blogfa.com

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

pejvakzendanyan@gmail.com

Tel.:0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: