۱۳۸۹ تیر ۹, چهارشنبه

بی خبری از وضعیت و شرایط دو فعال سندیکایی اسیر

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" بی خبری از وضعیت و شرایط دو فعال سندیکایی شرکت اتوبوس رانی تهران و حومه که در زندان بسر می برند.

از وضعیت و شرایط سعید ترابیان و رضا شهابی دو فعال سندیکای شرکت اتوبوس رانی تهران و حومه که از چند هفته پیش با یورش مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و به سلولهای انفرادی بند 209 منتقل شدند خبری در دست نیست.

سعید ترابیان مسئول روابط عمومی سندیکای شرکت واحد از زمان دستگیری تاکنون هیچ خبری از وضعیت و شرایط او در دست نیست.او تا به حال تماس و یا ملاقاتی با خانواده اش نداشته است.

رضا شهابی مسئول مالی سندیکای شرکت واحد تهران چند روز پیش یک تماس تلفنی بسیار کوتاه و کنترل شده و در حضور بازجویان با خانواده اش داشته است.معمولا در چنین تماسهایی زندانی حق تشریح شرایط و وضعیت خود را ندارد و فقط آنچه را که بازجو (شکنجه گر) می گوید را می توانند با خانواده اش در میان بگذارد.

این دو فعال سندیکایی در معرض خطر جدی شکنجه های جسمی و روحی برای وادار کردن آنها به اعترافات دروغین جهت پرونده سازی و صدور احکام سنگین قرار دارند.

خانواده این دو فعال سندیکایی از زمان دستگیری عزیزانشان بارها به دادگاه انقلاب،دادستانی و زندان اوین مراجعه کرده اند و خواستار اطلاع یافتن از وضعیت و شرایط عزیزان بودند. خانواده ها همچنین خواستار آزادی بی قید و شرط عزیزان در بند خود هستند. ولی این ارکانها از پاسخگویی به خانواده ها خوداری می کنند.

لازم به یادآوری است سعید ترابیان روز 19 خرداد با یورش مامورین وزارت اطلاعات به منزلش دستگیر و به نقطه نامعلومی منتقل شد و 3 روز بعد از آن آقای رضا شهابی پس از احضار به حراست شرکت واحد که شعبه ای از وزارت اطلاعات می باشد دستگیر و به بند 209 زندان اوین منتقل شد

در حال حاضر علاوه بر سعید ترابیان و رضا شهابی دو تن از رهبران سندیکای اتوبوس رانی تهران و حومه آقایان منصور اسالو و ابراهیم مددی تنها به دلیل حق داشتن سندیکای کارگری چند سال است که در شرایط طاقت فرسایی در زندانهای اوین و گوهردشت زندانی هستند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،بکار بردن شکنجه های جسمی و روحی جهت پرونده سازی و بی اطلاع نگه داشتن خانواده ها از وضعیت عزیزانشان را محکوم می کند و ازکمیسر عالی حقوق بشر ،گزارشگران ویژه دستگیریهای خودسرانه و شکنجه سازمان ملل متحد و سازمان جهانی کار خواستار اقدامات عملی برای آزادی بی قید و شرط فعالین سندیکایی در ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

09 تیر 1389 برابر با 30 ژوان 2010

گزارش فوق را به سازمانهای زیر ارسال گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

سازمان جهانی کار

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل


http://pejvakzendanyan.blogfa.com

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

pejvakzendanyan@gmail.com

Tel.:0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: