۱۳۸۹ خرداد ۱۲, چهارشنبه

صدور احکام سنگین و غیر انسانی 15 سال زندان و تبعید علیه زندانی سیاسی حمید حائری

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"،زندانی سیاسی حمید حائری در شعبه 28 دادگاه انقلاب توسط محمد مقیسه ای معروف به ناصریان از اعضای کمسیون قتل عام زندانیان سیاسی سال 1367 به حکم سنگین و غیر انسانی 15 سال زندان و تبعید به زندان گوهردشت کرج محکوم شد.

زندانی سیاسی حمید حائری در حالی که از بیماریهای حادی رنج می برد و تنها با عصا قادر به راه رفتن است و در سلول انفرادی بسر می برد به شعبه 28 دادگاه انقلاب بدون اطلاع وکیل و خانواده اش برده شد . محمد مقیسه ای رئیس این شعبه و از اعضای کمسیون قتل عام زندانیان سیاسی 1367 او را به 15 سال زندان و تبعید به زندان گوهردشت کرج محکوم کرد.

اتهاماتی که بازجویان وزارت اطلاعات علیه او بکار برده اند عبارتند از؛ محاربه، ملاقات خانوادگی با فرزندش در قرارگاه اشرف در عراق، هواداری از سازمان مجاهدین ، تبلیغ علیه نظام و اتهامات متعدد دیگر می باشد.

زندانی سیاسی حمید حائری به دلیل ناراحتی حاد جسمی فقط با عصا قادر به راه رفتن است. روز شنبه اول خرداد ماه به بهانه واهی او را به سلولهای انفرادی بند 240 منتقل کردند و علیرغم گذشت 12 روز از شرایط و وضعیت او هیچ خبری در دست نیست.

آقای حائری از بیماری حاد قلبی رنج می برد و تاکنون دوبار دچار سکته قلبی شده اند همچنین در قلب او 2 استند بکار برده شده است.آقای حائری مدت کوتاهی قبل از دستگیری در یک سانحه رانندگی دچار شکستگی جمجمه و خونریزی مغزی شده بود . او همچنین در اثر سانحه رانندگی از ناحیه لگن دچار آسیب شدید شده بود و مدتی طولانی در بخش آی .سی . یو بیمارستان بستری بودند . زمان دستگیری بشدت بیمار و به سختی قادر به حرکت بودند و فقط با کمک عصا می توانستند راه بروند.

لازم به یادآوری است که آقای حمید حائری 57 ساله که در تاریخ15 آذر 1388 با یورش مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و به سلولهای انفرادی بند 209 زندان اوین منتقل شد.او به مدت 74 روز در سلولهای انفرادی بسر برد. در طی این مدت تحت شکنجه های جسمی و روحی و تهدیدات بازجویان قرار داشت از جمله تهدیدات بازجویان انتقال همسر و دختر ایشان به زندان گهریزک بود.سپس او را به بند 350 زندان اوین منتقل کردند.او از زندانیان سیاسی دهۀ 1360 می باشد و به مدت 3 سال در زندان تحت شکنجه های وحشیانه جسمی و روحی و شرایط قرون وسطائی بسر بردند. بازجوی او در دهۀ 1360 محمد مقیسه ای که در حال حاضر رئیس شعبه 28 دادگاه انقلاب می باشد بود.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،انتقال زندانی سیاسی که در شرایط حاد جسمی بسر می برد به سلول انفرادی و محکومیت سنگین و غیر انسانی او را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات عملی برای پایان دادن به شکنجه های روحی و جسمی و صدور احکام سنگین و غیر قانونی و غیر انسانی در ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

12 خرداد 1389 برابر با 2 ژوئن 2010

گزارش فوق را به سازمانهای زیر ارسال گردید:

دبیر کل سازمان ملل متحد

کمیساریای عالی حقوق بشر

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل

گزارشگران ویژه دستگیریهای خودسرانه،شکنجه و اعدام سازمان ملل متحد

http://pejvakzendanyan.blogfa.com

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

pejvakzendanyan@gmail.com

Tel.:0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: