۱۳۸۹ خرداد ۲۵, سه‌شنبه

حضور گسترده مردم تهران و گل باران آرامگاه شهدای راه آزادی

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" بمناسبت سالگرد جانباختگان راه آزادی تعداد زیادی از مردم تهران همراه با خانواده های آنها از بعد از ظهر امروز بر آرامگاه شهدا حاضر شدند و با نثار گل و روشن کردن شمع نسبت به آنها ادای احترام کردند

روز سه شنبه 25 خرداد ماه از حوالی ساعت 17:00 با حضور خانواده های شهدا و تعداد زیادی از مردم تهران مراسم گرامیداشت سالگرد جانباختگان راه آزادی مردم ایران در بهشت زهرای تهران در حال برگزاری است و همچنان سیلی از مردم تهران بسوی آرامگاه آنها روان است. مردم با حضور برهر کدام از آرامگاهها با قرار دادن شاخه های گل و روشن کردن شمع نسبت به آنها ادای احترام می کنند و یاد و خاطره آنها را گرامی میدارند.

امروز سالگرد تعدادی از جان باختگان راه آزدی مردم ایران است که اسامی تعدادی از آنها به قرار زیر می باشد محرم چگيني، رامین رمضانی و سهراب اعرابی می باشند.

از طرفی دیگر از ظهر امروز انبوهی از نیروهای سرکوبگر برای ایجاد جو رعب و وحشت و در سطح بهشت زهرا مستقر شدند. عمده تجمع نیروهای سرکوبگر بر آرامگاه جانباختگان را ه آزادی می باشد. نیروهای ویژه سپاه پاسداران (لباس شخصیها) بصورت گسترده ای در میان مردم حضور دارند و برخوردهای وحشیانه نسبت به حاضرین دارند.

نیروهای سرکوبگر ولی فقیه علی خامنه ای حساسیت زیادی بر روی موبایل ها دارند و کسانی که حتی قصد جواب دادن به تلفنها ی خود دارند مورد یورش نیروهای ویژه سپاه پاسداران (لباس شخصیها ) قرار می گیرند. برخوردهای آنها تحریک آمیز،خشن و ضد انسانی است.

گزارشهای تکمیلی متعاقبا انتشار خواهد یافت.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

25 خرداد 1389 برابر با 15 ژوان 2010


http://pejvakzendanyan.blogfa.com

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

pejvakzendanyan@gmail.com

Tel.:0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: