۱۳۸۹ خرداد ۱۵, شنبه

ممانعت مامورین وزارت اطلاعات از درمان زندانیان سیاسی

بنابه گزارشات رسیده به"فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"،زندانی سیاسی یدالله رحمانی که به دلیل وخامت وضعیت جسمی اش برای بستری شدند در بیمارستان و رسیدگی پزشکی در خارج از زندان در حال درمان بود با یورش مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و به زندان جوبین قزوین منتقل شد.

روز یکشنبه 9 خرداد ماه زندانی سیاسی یدالله رحمانی 60 ساله به دلیل حاد شدن بیماریش به او مرخصی استعلاجی داده شده بود. او در حال درمان و زیر نظر پزشکان متخصص قرار داشت. اما مامورین وزارت اطلاعات اجازه ادامه درمان را از او سلب و وی را دستگیر و به زندان قزوین منتقل کردند.

زندانی سیاسی یدالله رحمانی اسفند ماه 1388 بدلیل دیدار با فرزندش که 6 سال پیش صورت گرفته بود بدون اطلاع و بدون حضور در دادگاه به یک سال زندان و 300 هزار تومان جریمه محکوم کردند.

اتهامی که دادگاه انقلاب قزوین به او نسبت داده بود خروج غیر قانونی از مرز عنوان شده است این در حالی است که او دارای پاسپورت معتبر بوده است . هنگامی که برای دیدار با فرزندش عازم قرارگاه اشرف در عراق شده بود با پاسپورت معتبر و ویزای عراق و بصورت قانونی از ایران خارج شده بود و بعد از دیدار با فرزندش مجددا به ایران بازگشته است.

آقای یدالله رحمانی از زندانیان سیاسی دهۀ 1360 می باشد و از سال 1361 تا سال 1363 بدلیل هوادری از سازمان مجاهدین خلق در زندان جوبین قزوین تحت شکنجه های وحشیانه بسر برد و در اثر این شکنجه ها مهره های کمر او دچار آسیب شدید شد. او همچنان از ناراحتی مهره های کمرش رنج می برد و براحتی قادر به راه رفتن نیست.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، دستگیری اعضای خانواده هایی که بدلیل دیدار با عزیزانشان و عدم اجازه درمان به آنها که جان زندانیان سیاسی را به خطر می اندازد را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات عملی برای پایان دادن به جنایت سیستماتیک و سازمان یافته این رژیم علیه مردم ایران است.

فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران
15 خرداد 1389 برابر با 05 ژوان 2010

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین المللhttp://pejvakzendanyan.blogfa.com

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

pejvakzendanyan@gmail.com

Tel. : 0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: