۱۳۸۸ مهر ۱۷, جمعه

انتقال بهنود شجاعی به زندان اوین جهت اجرای حکم اعدام

بنابه گزارشات رسیده از بند 6 زندان گوهردشت کرج ،صبح امروز بهنود شجاعی از زندان گوهردشت کرج به سلولهای انفرادی زندان اوین جهت اجرای حکم اعدام منتقل گردید.

ساعت 06:00 صبح شنبه 18 مهرماه بهنود شجاعی از بند 6 زندان گوهردشت کرج جهت اجرای حکم اعدام به سلولهای انفرادی زندان اوین منتقل شد . قرار است روز یکشنبه 19 مهرماه حکم اعدام او به اجرا در آیید.بهنود شجاعی در روز 10 اکتبر که روز جهانی علیه اعدام می باشد و جهانیان این روز را گرامی میدارند ولی رژیم ولی فقیه علی خامنه ای در ستیز با معیارهای بشری قصد اعدام او را دارد.

گفته می شود همزمان قرار است زندانی صفر انگوتی که در سن 17 سالگی مرتکب جرم شده است و خانم اکرم مهدوی 34 ساله حکم اعدام آنها به اجرا در آید.

بهنود شجاعی هفتمین بار است که اجرای حکم اعدام به وی ابلاغ می شود و 3 بار پای چوبۀ دار برده شده ولی در آخرین لحظات بر اثر فشار ها و اعتراضات گسترده بین المللی حکم اعدام وی به تعویق افتاده است.

عفو بین الملل در آخرین فرآخوانهای فوری خود در روز جمعه 17 مهرماه خواستار متوقف شدن اعدام هر 3 زندانی شده است.

قرار است که تعداد از اقشار مردم در صورت اینکه تمامی تلاشها به شکست بیانجامد و صادق لاریجانی مسر بر اجرای حکم اعدام باشد از اوایل ساعت بامداد یکشنبه شب در مقابل زندان اوین تجمع کنند و خواهان متوقف شدن حکم اعدام آنها شوند.لذا از تمامی مردم خواسته شده که در این ساعات در مقابل زندان اوین حضور به هم رسانند و مانع اجرای حکم ضد بشری اعدام شوند.در آنجا خانواده بهنود شجاعی و وکیل وی حضور دارند .

در حالی رئیس قوۀ قضائی صادق لاریجانی منصوب شده ولی فقیه علی خامنه ای دستور به اجرا در آمدن حکم را صادر می کند که خانواده مقتول رضایت خود را در حضور هنرمندان شناخته شده و شهود اعلام کرده اند و حتی از صحنه اعلام رضایت خانواده مقتول فیلم برداری شده است . همچنین چندین روحانی شناخته شده ایران فتوای لغو حکم اعدام بهنود شجاعی را بصورت کتبی اعلام کرده اند. روحانیونی که فتوای لغو حکم اعدام بهنود شجاعی را صادر کردند عبارتند از : اقای صانعی،بهجت و ناصر مکارم شیرازی هستند. ما این اسناد را که در حال حاضر در اختیار داریم در اختیار مراجع بین المللی قرار داده ایم.

حکم اعدام بهنود شجاعی حساسیت جهانی دارد و تا به حال کمیسر عالی حقوق بشر ،اتحادیه اروپا ، دولتهای مختلف و سازمانهای حقوق بشری با انتشار بیان های متعددی خواستار لغو حکم اعدام وی و سایر نوجوانانی که در انتظار مرگ بسر می برند، هستند.از طرفی دیگر ایران از امضاء کنندگان کنوانسیون حقوق کودک می باشد وملزم به اجرای مفاد آن است.

بهنود شجاعی در تاریخ 28 مرداد 1384 در یک نزاع جمعی در پارک ونک و در سن کمتر از 17 سالگی و بصورت تصادفی منجر به مرگ یک نوجوان گردید. او دستگیر و در دادگاه 74 کیفری تهران محکوم به مرگ شد و دردیوان عالی کشور حکم اعدام وی مورد تایید قرار گرفت.

اعدام زندانیان سیاسی،سنکسار، اعدام کودکان، اعدامهای دست جمعی به تایید و دستور رئیس قوه قضائیه صورت می گیرد که توسط ولی فقیه علی خامنه ای منصوب می شود و مجری دستورات و سیاستهای وی می باشد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، اعدام کسانی که در سن کمتر 18 سالگی مرتکب جرم شده اند را بعنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از دبیر کل و کمیسر عالی حقوق بشر و یونیسف خواستار دخالت برای متوقف کردن اعدام ها و بخصوص اعدام نوجوانان در ایران است.

فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران
18 مهر 1388 برابر با 10 اکتبر 2009

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل

سازمان دیدبان حقوق بشرhttp://pejvakzendanyan.blogfa.com

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

pejvakzendanyan@gmail.com

tel. : 003162072019

هیچ نظری موجود نیست: