۱۳۸۸ مهر ۱۸, شنبه

لحظاتی پیش حکم اعدام بهنود شجاعی به اجرا در آمد

بنابه گزارشات رسید، لحظاتی پیش حکم ضد بشری اعدام بهنود شجاعی به اجرا گذاشته شد. این حکم در حالی به اجرا گذاشته می شود که صدها نفر از مردم تهران از اوایل بامداد امروز در مقابل درب زندان اوین تجمع کردند و خواستار لغو اعدام این نوجوان بودند.

مردم از حوالی ساعت 01:00 بامداد شروع به تجمع کردن در مقابل زندان اوین نمودند و هر لحظه بر تعداد آنها افزوده می شد.در میان اجتماع کنندگان خانواده بهنود شجاعی ،آقای عبدالهی از دفتر یونیسف، وکلای بهنود شجاعی،مادران شهدای آزادی اخیر (خانم پروین فهیمی مادر سهراب اعرابی و تعدادی دیگر از مادران،فعالین کودکان،فعالین زنان و دانشجویان و همچنین تعداد زیادی از مردم تهران در مقابل درب جنوبی زندان اوین تجمع کردند

مادران شهدای اخیر با دیدن مادر،پدر و خاهر مقتول ضمن همدردی با آنها از آنها مسرانه تقاضا کردند که بهنود شجاعی را ببخشند و مانع از دست دادن جان وی شوند. مادران زیادی بودند که خانواده مقتول را احاطه کرده بودند و هر کدام به طریقی از آنها درخواست عفو می کردند.

پس از درخواستهای مکرر مادران و مردم حاضر در آنجا ،خانواده مقتول (پدر،مادر و خواهر) ،وکلای بهنود همراه با نماینده دادستان به درون محوطه اوین وارد شدند. جمعیت در انتظار کشنده بسر می برند تا اینکه نتیجه را بدانند.

لحظاتی پیش اعلام گردید که خانواده مقتولتن به رضایت تن ندادند و بهنود شجاعی به دار آویخته شد. او پس از 6 بار اعدام روحی در هفتمین بار اعدام فیزیکی او را به اجرا گذاشتند.

بهنود شجاعی در تاریخ 28 مرداد 1384 در یک نزاع جمعی در پارک ونک و در سن کمتر از 17 سالگی و بصورت تصادفی منجر به مرگ یک نوجوان گردید. او دستگیر و در دادگاه 74 کیفری تهران محکوم به مرگ شد و دردیوان عالی کشور حکم اعدام وی مورد تایید قرار گرفت.

فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران
19 مهر 1388 برابر با 11 اکتبر 2009http://pejvakzendanyan.blogfa.com

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

pejvakzendanyan@gmail.com

tel. : 003162072019

هیچ نظری موجود نیست: