۱۳۸۸ مرداد ۱۲, دوشنبه

ادامه یافتن تجمعات اعتراضی خانواده های دستگیر شدگان قیام در مقابل زندان اوین و دادگاه انقلاب

بنابه گزارشات رسیده خانواده های دستگیر شدگان قیام مردم ایران صبح امروز در مقابل دادگاه انقلاب و زندان اوین به تجمعات اعتراضی خود ادامه دادند .آنها خواستار مطلع شدن از وضعیت و شرایط عزیزانشان و آزادی فوری و بی قید و شرط آنها هستند.
امروز حدود 90 نفر از خانواده ها از ساعت 8:00 صبح تا 12:00 در داخل و بيرون دادگاه انقلاب تجمع كردند و منتظر اعلام اسامي عزيزان خود براي اعلام كفالت و يا وثيقه بودند .
در كنار اين خانواده ها 13 نفر از خانواده هايي كه در اين مدت هيچ گونه اطلاعي از عزيزان خود نداشتند حضور داشتند ونگران و مضطرب به انتظار خبري از عزيز خود در بيرون دادگاه ايستاده بودند و نام فرزند خود را به خانواده هايي كه عزيزشان در ليست آزاد شده ها بود مي دادند تا شايد بتوانند از زنده بودن و يا سالم بودن عزيز خود خبري بگيرند .
خانواده هايي كه هيچ خبري از عزيز خود نداشتند مي گفتند در اين مدت به تمام كلانتري ها و بيمارستان ها و پزشكي قانوني و حتي بهشت زهراسر زده اند به مجلس ،‌قوه قضاييه ،‌دادستاني،‌امور زندان ها ،اداره پيگيري اطلاعات نامه نوشته اند اما تا كنون هيچ خبري از عزيزان خود نگرفته اند حتي يك جواب قانع كننده دريافت نكرده اند.
بقيه خانواده ها با آنها همدردي مي كردند و مي گفتند ما هم كه از وضعيت فرزندانمان خبر داريم باز نگرانيم كه كه در زندان با آنها چه مي كنند كه هرازچند روزي خانواده هايي بدن بي جان عزيز خود را تحويل مي گيرند ، ما هم نگرانيم كه فرزند خود را سالم و زنده تحويل مي گيريم با هر صداي زنگ تلفن نگران مي شويم كه نكند خبر فوت فرزندمان را دريافت كنيم.
بيشتر اعتراض خانواده ها اين بود كه پرونده ها دست سعید مرتضوی و حسن زارع دهنوی معروف به حسن حداد که از جنایتکاران علیه بشریت هستند می باشد. اما يك بار هم به خانواده ها اجازه داده نشده كه حتي تلفني با آنها صحبت كنند چه برسد كه آنها را ببينند و در مورد وضعيت فرزندان خود سوال كنند

در سالن ملاقات و درب دژباني زندان اوين نيز حدود60 نفر از خانواده ها تجمع كرده بودند و خواهان ملاقات عزيزان خود بودند .در ميان آنها هم خانواده هايي به چشم مي خوردند كه از عزيز خود اطلاعي نداشتند و از پاسداران می خواستند كه بررسي كنند كه ايا در بين دستگير شده ها نام عزيز آنها هست يا نه .اين خانواده ها هم بيشتر اعتراضشان اين بود كه چرا به ما اجازه ملاقات نمي دهند تا حداقل ببينيم عزيزمان سالم يا زنده است يا نه .به دادگاه انقلاب مي رويم مي گويند برويد اوين به اوين مي آييم مي گويند برويد دادگاه انقلاب و يا دادستاني .چرا هيچ كس جواب درستي به ما نمي دهد .
اين چه اسلام و مسلماني است كه سالهاست از آن دم مي زنند و خود را نماينده خدا و امام زمان مي دانند .و مرتب خامنه اي را نفرين مي كردند.


لیست جدیدی از اسامی دستگیر شدگان که اسامی بعضی از آنها تایید شده و همچنین تعدادی که هنوز هیچ خبری از آنها در دست نیست و وضعیت آنها در ابهام است جهت ارسال برای سازمانهای حقوق بشری و اطلاع عموم منتشر می شود.

1- سعيد صدر 26 ساله ليسانس علوم اجتماعي پنجشنبه 8 مرداد در حاليكه مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود و صورتش خوني بود در ونك بازداشت و به اوين منتقل شده
2- امير سنجري 28 ساله شغل آزاد پنجشنبه 8 مرداد در هفت تير بازداشت و مكان نگهداري وي نامشخص
3- سيد نويد هاشمي 28 ساله ليسانس روانشناسي پنجشنبه 8 مرداد در حوالي مصلي بازداشت و مكان نگهداري وي نامشخص
4- بهزاد جعفري 25 ساله ديپلم پنجشنبه 8 مرداد در تخت طاووس بازداشت و به اوين منتقل شده
5- هومن صابري 23 ساله فوق ديپلم عمران پنجشنبه 8 مرداد بازداشت و مكان نگهداري وي نامشخص

6- وحيد سلطاني پور 24 ساله دانشجوي كامپيوتر جمعه 26 تير در بلوار كشاورز بازداشت و دو روز در كلانتري 148 انقلاب بازداشت و سپس به اوين منتقل شده
7- فرامرز اسحاقي 31 ساله جمعه 26 تير در انقلاب بازداشت و به اوين منتقل شده
8- محمد مهدي شجاعي 24 ساله ديپلم جمعه 26 تير بازداشت و به اوين منتقل شده

9- مهدي فتاح 18 ساله محصل پنجشنبه 18 تير در اميرآباد بازداشت و به اوين منتقل شده
10- شهاب نوري مقدم 29 ساله ديپلم تعميرات موبايل پنجشنبه 18 تير در امير اباد بازداشت و به اوين منتقل شده
11- كامران ضيايي 23 ساله دانشجوي رياضي پنجشنبه 18 تير در انقلاب بازداشت و به اوين منتقل شده
12-وحيد سرلك 27 ساله مهندس كشاورزي پنجشنبه 18 تير بازداشت و به اوين منتقل شده
13-علي اسفندياري 22 ساله فوق ديپلم كامپيوتر شنبه 30 خرداد بازداشت و به اوين منتقل شدهاسامي افرادي كه هيچ اطلاعي از آنها نيست

1- مهناز عنايتي شنبه 30 خرداد در تجمعات آرام آزادي شركت كرده از آن روز هيچ گونه اطلاعي از وي نيست
2- علي فلاحتي از شنبه 30 خرداد كه در تجمعات آرام شركت كرده بودهيچ اطلاعي از وي نيست
3- مصطفي شبستري از 25 خرداد هيچ اطلاعي از وي نيست

رفتار وحشیانه و غیر انسانی سعید مرتضوی و حسن زارع دهنوی و دستیاران آنها افرادی مانند حیدری فرد،حسینی،راسخ و سایر افراد که اختیارات ویژه از ولی فقیه علی خامنه ای دارند تا برای پیش بردن سیستماتیک قتل و شکنجه دستگیر شدگان و بی اطلاع نگه داشتن خانواده های آنها از وضعیت عزیزانشان جهت وارد کردن فشارهای روحی که همۀ این اعمال از مصادیق بارز جنایت علیه بشریت است در شعب مختلف امنیت دادگاه انقلاب و زندان اوین توسط بازجویان که حکم قضائی و مذهبی آن توسط علی خامنه ای صادر شده صورت می گیرد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،بی اطلاع نگه داشتن خانواده ها از وضعیت و شرایط عزیزانشان و رفتارهای وحشیانه و جنایت علیه بشریت که به دستور علی خامنه ای صورت می گیرد را محکوم می کند و از دبیر کل و کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل خواهان تشکیل و اعزام یک هیئت تحقیق برای بررسی وضعیت و شرایط زندانیان سیاسی در ایران است .
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
12 مرداد 1388 برابر با 3 اگوست 2008

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
دفتر دبیرکل سازمان ملل
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
سازمان دیدبان حقوق بشر


http://pejvakzendanyan.blogfa.com
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.: 0031620720193توجه: استفاده از گزارشها و لیست شهدا ،مفقودین و دستگیر شدگان فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران فقط با ذکر ماخذ مجاز می باشد

هیچ نظری موجود نیست: