۱۳۸۸ مرداد ۲۴, شنبه

یورش و حشیانه به خانواده های دستگیر شدگان قیام در مقابل زندان اوین

بنابر گزارشات رسیده از مقابل زندان اوین ، به دستور قاضی کشیک مستقر در زندان اوین به خانواده ها ی که از وضعیت و شرایط عزیزانشان بی اطلاع هستند و پیگیر آنها بودند یورش بردند و مادران و پدران سالخورده و خانواده ها را با برخوردی وحشیانه هل دادند و بر روی زمین اداختند.
حوالی ساعت 10:15 صبح امروز خانواده های دستگیر شدگان قیام نسبت به عدم اطلاع و جوابگویی در ساختمان مراجعات که قاضی کشیک در آن مستقر است دست به اعتراض زدند و خواستار مشخص شدن و ضعیت وشرایط عزیزانشان شدند. پاسداران و افراد دادگاه انقلاب که در آنجا مستقر هستند سعی به سر دواندن و فریب دادن خانواده ها نمودند، که نامه بنویسید،نماینده تعیین کنید تا ما رسیدگی کنیم موارد فریبکارانه که خانواده ها روزانه با آن مواجه هستند خشم آنها را بر انگیخت. خانواده ها در اعتراض به این برخوردهای فریبکارانه به آنها می گفتند عزیزان ما در زیر شکنجه و در حال اعتصاب هستند و شماها هنوز به ما وعده و وعید می دهید.وقتی که افراد مستقر در ساختمان مراجعات از دادن جواب منطقی و مشخص به خانواده درمانده شده بودند شیوه سرکوب را پیشه کردند.
آنها به نیروهای سرکوبگر خود دستور دادند که خانواده ها را بصورت وحشیانه ای از ساختمان بیرون کنند . نیروهای سرکوبگر مادران و پدران سالخورد با هل دادن و انداختن بر روی زمین از ساختمان بیرون کردند و در زیر آفتاب و گرمای شدید قرار دادند.
خانواده هنگام خروج از ساختمان مراجعات در اعتراض به رفتار وحشیانه نیروهای ولی فقیه علی خامنه ای فریاد الله اکبر سر دادند و تعدادی دیگری از خانواده که خشمگین بودند علی خامنه ای و احمدی نژاد را لعن و نفرین می کردند . خانواده همچنین اعلام کردند از امروز تا اطلاع ثانوی در صورت ادامه یافتن این برخورده ها و در اعتصاب غذا بودن عزیزانشان از صبح تا غروب در مقابل زندان اوین دست به تحصن خواهند زد.
خانواده های دستگیر شدگان قیام خشمگین هستند و احتمال ادامه یافتن اعتراضان و یورش به آنها می رود.
تعدادی از ماشینهای نیروهای سرکوبگر در محل مستقر شدند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، یورش به مادران و پدران پیر و خانواه ها ، هل دادن و انداختن آنها بر روی زمین و اهانت به آنها را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر سازمانهای حقوق بشری خواستار رسیدگی به جنایتهای که بدستور ولی فقیه علی خامنه ای علیه مردم ایران صورت می گیرد می باشد.

فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران
24 مرداد 1388 برابر با 15 اوت 2009


گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
دفتر دبیرکل سازمان ملل
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
سازمان دیدبان حقوق بشر

http://pejvakzendanyan.blogfa.com
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.: 0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: