۱۳۸۸ مرداد ۲۰, سه‌شنبه

شکنجه های قرون وسطائی موجی از نگرانی و نفرت در بین خانواده دستگیر شدگان قیام بر انگیخته است

بنابه گزارشات رسیده، خانواده های دستگیر شدگان قیام مردم ایران در مقابل دادگاه انقلاب و زندان اوین به تجمعات اعتراضی خود ادامه دادند.پس از انتشار و تایید شکنجه های وحشیانه و قرون وسطائی در بازداشتگاهها و زندانها موجی از نگرانی و نفرت خانواده های دستگیر شدگان را فرا گرفته است.
روز سه شنبه 20 مرداد ماه حدود 90 نفر از خانواده هاي بازداشت شده ها از زمان شروع وقت اداری به انتظار تعيين قرار كفالت و يا وثيقه براي عزيزانشان در مقابل دادگاه انقلاب تجمع كردند. هنوز اسامي تعدادي از بازداشت شده هاي هفته گذشته از طرف دادگاه انقلاب تاييد نشده و خانواده ها در پی انتشار و تایید خبرهای شکنجه های قرون وسطائی در بازداشتگاهها و زندانها در نگراني از وضعيت سلامتي عزيزانشان بسر مي برند.روزانه چندين اسم كه تعداد آنها به کمتر از سي نفر نمي رسد از طرف دادگاه انقلاب براي تعيين كفالت اعلام مي شود.در برخي از خانواده ها در كنار خوشحالي نوعي نگراني از چگونگي تهيه كفالت و وثيقه نيز ديده مي شود و اگر هم اعتراض كنند تنها جوابي كه مي شنوند همين كه هست به جاي اينكه اينجا بايستيد و وقت ما را بگيريد برويد دنبال تهيه فيش حقوقي و سند تا زماني كه فيش حقوقي و يا سند تهيه نكنيد فرزندتان همچنان در زندان مي مانند كه باعث افزايش فشار روحی روي خانواده ها شده است.
. تعدادي از بازداشت شده ها كه قرار كفالت براي آنها اعلام شده به دليل مشكلاتي كه خانواده ها به خاطر عدم توان تهیه كفالت و يا وثيقه همچنان در زندان بسر مي برند.
در مقابل درب سالن ملاقات زندان اوين نيز ده ها نفر از خانواده ها تجمع اعتراضی بر پا كرده اند و همچنان خواستار ملاقات با عزيزان خودهستند .تعدادي از خانمها در حالي كه فرزند كوچكي در آغوش دارند ساعتها به انتظار مي ايستند تا شايد بتوانند قرار ملاقات با همسران خود بگيرند.از طرفي دیگر روزانه چندين اسم از طرف زندان اوين تاييد مي شود كه هنوز به تاييد دادگاه انقلاب نرسيده كه اين خود نگراني خانواده ها را چند برابر مي كند.

لیست جدیدی از اسامی دستگیر شدگان قیام مردم ایران جهت ارسال به سازمانهای حقوق بشری و اطلاع عموم انتشار می یابد.
1- هادي قلي پور 22 ساله چهارشنبه 14 مرداد در حوالي بهارستان بازداشت و مكان نگهداري وي نامشخص
2- مهران اسماعيل زاده 24 ساله شغل ازاد چهارشنبه 14 مرداد در ونك بازداشت و مكان نگهداري وي نامشخص
3- مرتضي صفري 29 ساله متاهل چهارشنبه 14 مرداد بازداشت و به اوين منتقل شده
4- امين رحيم زاده 24 ساله دانشجوي صنايع چهارشنبه 14 مرداد در خيابان سعدي بازداشت و مكان نگهداري وي نامشخص
5- مرتضي عباس پور 25 ساله ليسانس اقتصاد چهارشنبه 14 مرداد در حوالي بهارستان بازداشت و به كلانتري 160 منتقل و سپس به اوين منتقل شده اگر چه روز گذشته نام وي به تاييد زندان اوين رسيده اما هنوز دادگاه انقلاب تاييد نكرده
6- ابراهيم ضيايي فر 29 ساله فوق ديپلم حسابداري دوشنبه 12 مرداد در ونك بازداشت و به اوين منتقل شده
7- محمد علي نوري تالشي 22 ساله شغل آزاد دوشنبه 12 مرداد در ونك بازداشت و به اوين منتقل شده
8- رامين پازوكي 26 ساله دوشنبه 12 مرداد در هفت تير بازداشت و به اوين منتقل شده
9- علي گل محمدي 23 ساله دوشنبه 12 مرداد در ولي عصر بازداشت و به اوين منتقل شده
10- سياوش خسرواني 29 ساله ليسانس عمران پنجشنبه 8 مرداد بازداشت و به اوين منتقل شده
11- محمد حسن مصطفوي 31 ساله پنجشنبه 8 مرداد بازداشت و به اوين منتقل شده
12- كيانوش ماندگار 17 ساله محصل پنجشنبه 8 مرداد در فاطمي توسط نيروهاي لباس شخصي بازداشت و به اوين منتقل شده
13- امير مستوفي 26 ساله فوق ليسانس شهر سازي پنجشنبه 8 مرداد در حوالي مصلي توسط نيروي انتظامي بازداشت و به اوين منتقل شده
14-وحيد كلاهداري 28 ساله جمعه 26 تير در انقلاب بازداشت و به اوين منتقل شده و در اين مدت تنها يك بار اجازه تماس با خانواده را داشته
15- مهدي عبداللهي 20 ساله دانشجو جمعه 26 تير در ولي عصر بازداشت و به اوين منتقل شده

16- شهروز سعيدي 30 ساله ليسانس كتابداري شغل آزاد پنجشنبه 18 تير در انقلاب بازداشت و به اوين منتقل شده
17- سهراب رسولي 21 ساله شغل ازاد پنجشنبه 18 تير در انقلاب بازداشت و به اوين منتقل شده
18- فرزاد خدايي 28 ساله ليسانس مديريت بازرگاني پنجشنبه 18 تير در امير آباد بازداشت و به اوين منتقل شده

19- حامد جابري 26 ساله ليسانس برق پنجشنبه 18 تير در انقلاب بازداشت و به كلانتري 148 منتقل و سپس به اوين منتقل شده

در پی انتشار و تایید اخبار قتل زیر شکنجه های وحشیانه و قرون وسطائی موجی از نگرانی و خشم در بین خانواده ها و مردم ایران ایجاد کرده است. شکنجه ها که بطور سیستماتیک و مستمر در بازداشتگاههای مخفی وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی و همچنین زندانها صورت می گرفته است. افشای جنایتها در اردوگاه مرگ کهریزک که زیر زیر نظر اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی که توسط علی خامنه ای ولی فقیه رژیم منصوب شده است و پذیرفتن و اعتراف به شکنجه در این اردوگاه و همچنین طبق ابراز دهها شاهد و قربانی، شکنجه کردن زندانیان بی دفاع در این اردوگاه توسط احمد رضا رادان جانشین فرمانده نیروی انتظامی صورت می گرفته است. حکم قضائی انتقال به مراکز شکنجه و شکنجه دستگیرشدگان توسط جنایتکاران علیه بشریت سعید مرتضوی،حسن زارع دهنوی و دستیاران آنها که در شعب امنیت دادسری انقلاب مشغول به کار هستند مانند حیدری فرد،حسینی،راسخ و سایرین صورت می گرفته. نیروهای سرکوبگر تحت امر خامنه ای و دادستانی تهران و افراد زیر نظر آنها دارای اختیارات ویژه از علی خامنه ای هستند.تمامی ارگانهای فوق به نحوی در جنایت علیه بشریت شرکت داشته اند.اعترافات مقامات رسمی رژیم بر جنایتهای صورت گرفته جای هیچ ابهامی برای ارجاع پرونده نقض حقوق بشر این رژیم به شورای امنیت سازمان ملل متحد نمی گذارد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،جنایتهای ضد بشری مانند قتل زیر شکنجه های وحشیانه،شکنجه های سیستماتیک ،بی اطلاع نگه داشتن خانواده ها از وضعیت و شرایط عزیزانشان ، پرونده سازی دروغین ،گرفتن اعترافات تلویزیونی در زیر شکنجه و ادامه بازداشت زندانیان سیاسی را محکوم می کند ، حال که شکنجه و جنایت مورد تایید مقامات رسمی رژیم قرار گرفته از مراجع بین المللی برای رسیدگی به جنایتهای ضد بشری خواستار ارسال پرونده نقض حقوق بشر این رژیم به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
20 مرداد 1388 برابر با 11 اگوست 2008

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
دفتر دبیرکل سازمان ملل
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
سازمان دیدبان حقوق بشر


http://pejvakzendanyan.blogfa.com
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.: 0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: