۱۳۸۹ شهریور ۴, پنجشنبه

وضعیت وخیم یکی از آزادشدگان اعتراضات سال اخیر که خون او به سمی غیر مشخص آلوده شده است

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"حسام ترمسی یک از دستگیر شدگان اعتراضات سال گذشته که مدتی پیش آزاد شده بود. بدلیل مصمومیت خونی نامشخص در شرایط حاد جسمی در بیمارستان بستری می باشد.

حسام ترمسی یکی از دستگیر شدگان قیام مردم ایران که با یورش مامورن وزارت اطلاعات دستگیر و به یک سال زندان محکوم شده بود. مدتی پیش پس از سپری کردن محکومیت غیر قانونی و غیر انسانی خود آزادی می شود.او بدلیل شکنجه های وحشیانه و غیر انسانی پس از آزادی دچار ناراحتی عصبی شده بود و شبها دائم دچار کابوس بود.

آقای ترمسی چند هفته پیش هنگامی که از محل کارش به منزل باز می گشت حوالی ساعت 22:45 توسط دو نفر موتور سوار مورد تعقیب قرار می گیرد . سپس در یکی از کوچه های نزدیگ منزلشان بدون هیچ دلیلی مورد تهاجم آنها قرار می گیرد. یکی از مهاجمین سه ضربه چاقو به پشت او وارد می کند ضربات چاقو سطحی بود.اما پس از این ضربات او دچار تب شدید و روی پوست بدنش دانه های قرمزی ظاهر می شود. رفته رفته وضعیت جسمی او به وخامت می گرایید و خانواده وی ناچار به بستری کردند او در بیمارشتان شدند.

هنگامی که پزشکان اورا تحت معاینات پزشکی قرار دادند، متوجه شدند که طحال او بزرگ شده است و کبد وی دچار آسیب جدی است و همچنین شکم او آب آورده است وعوارضی بصورت متورم شدن صورت پا و دستهای او ظاهر گردید. او در طی این مدت بر روی تخت بیمارستان قرار دارد و در خواب عمیق بسر می برد.

پزشکان با انجام آزمایشهای متعدد خون متوجه شدند که در خون او سمی وجود دارد که تا کنون نتوانسته اند نوع سم را تشخیص دهند.

احتمال داده می شود سمی که به خون آقای ترمسی وارد شده است مربوط به دوران بازداشت وی می باشد که به مرور در حال عمل کردن است و یا اینکه افراد موتور سوار حمله کننده چاقویی که با آن به حسام ضربه وارد کرده اند آلوده به مواد سمی بوده است. ولی تاکنون پزشکان نتوانستند نوع سم و چگونگی ورود این سم به خون این زندانی سیاسی سابق را تشخیص بدهند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، نسبت به آلوده شدن خون یکی آزاد شدگان دستگیریهای سال گذشته به سمی که غیر قابل تشخیص می باشد و جان او را در معرض خطر جدی قرار داده است هشدار میدهد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

27 مرداد 1389 برابر با 18 اوت 2010

http://hrdai.net

info@hrdai.net

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

pejvakzendanyan@gmail.com

Tel.:0031620720193

استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: