۱۳۸۹ شهریور ۷, یکشنبه

محاکمه یکی از زنان زندانی سیاسی دهۀ 60 توسط صلواتی قاضی فرمایشی

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"خانم مهین صارمی همسر زندانی سیاسی علی صارمی به شعبه 15 دادگاه انقلاب فراخوانده شد و توسط صلواتی قاضی فرمایشی ولی فقیه مورد محاکمه قرار گرفت.

روز سه شنبه 2 شهریور ماه خانم مهین صارمی 56 ساله برای محاکمه به شعبه 15 دادگاه انقلاب احضار شد و توسط صلواتی قاضی فرمایشی مورد محاکمه قرار گرفت.محاکمه خانم صارمی از حوالی ساعت 10:30 آغاز و پس از کمتر از 15 دقیقه به پایان رسید.

صلواتی او را به اتهام دیدار با فرزندش در قرارگاه اشرف در عراق ، تبلیغ علیه نظام ، فیلم برداری( شرکت در مراسم نوزدهمین سالگرد قتل عام زندانیان سیاسی سال 67 ) مورد محاکمه قرار داد.دادگاه خانم صارمی تا به حال چندین بار به تعویق افتاده بود.

مهین صارمی پیش از این به دلیل دیدار با فرزندش در اشرف و حضور بر آرامگاه رهبر فقید ملی دکتر محمد مصدق به 5 سال حبس تعلیقی محکوم شده بود ولی صلواتی باز هم اتهامات قبلی را تکرار نمود و قصد دارد که بر مبنای آنها برای دومین بار حکم غیر قانونی و غیر انسانی علیه خانم صارمی صادر کند .

مهین صارمی 56 ساله از زندانیان سیاسی دهۀ 60 می باشد او از سال 61 تا سال 62 زندانی بود. خانم صارمی همچنین در سال 1384 وقتی که به مناسبت گرامیداشت سالگرد در گذشت دکتر محمد مصدق بر آرامگاه این رهبر ملی حضور یافته بود مورد یورش مامورین وزارت اطلاعات قرار گرفت و همراه با همسرش آقای علی صارمی دستگیر و نزدیگ به 1 ماه در سلولهای انفرادی بند 209 زندان اوین زندانی بود.خانم صارمی همچنین در سال 1386 بدلیل شرکت در مراسم گرامیداشت نوزدهمین سالگرد قتل عام زندانیان سیاسی سال 67 دستگیر و به مدت 2 ماه در سلولهای انفرادی بند 209 بسر برد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،مورد محاکمه قرار دادند زندانیان سیاسی بر مبنای اتهاماتی غیر قانونی و غیر انسانی که قبلا محکوم شده اند را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه زنان سازمان ملل متحد و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات عملی برای پایان دادن به سرکوبهای قرون وسطایی در ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

7 شهریور 1389 برابر با 29 اوت 2010

گزارش فوق را به سازمانهای زیر ارسال گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل

گزارشگر ویژه زنان سازمان ملل متحد

http://hrdai.net

info@hrdai.net

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

pejvakzendanyan@gmail.com

Tel.:0031620720193

استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: