۱۳۸۸ فروردین ۱۰, دوشنبه

یکی از دستگیر شدگان 27 دی ماه در شرایط بسیار بد جسمی قرار دارد


بنابه گزارشات رسیده از بند زنان زندان اوین ، خانم کبری بنازاده امیرخیزی 56 ساله که یکی از چشمان او در بند مخوف 209 زندان اوین دچار خونریزی شده بود با خطر جدی از دست دادن بینائی خود مواجه است.

خانم کبری بنازاده امیر خیزی در بند 209 زندان اوین ، یکی از چشمان او دچار خونریزی گردید شرایط چشمان او در حال حاضر وخیم است و خطر از دست دادن بینائیش او را مورد تهدید جدی قرار داده است.او همچنان از درمان جدی محروم است و بهداری زندان به او می گویید: تا زیر پات را ببینی زمان داری.

از طرفی دیگر وضعیت غذای زندانیان بند زنان زندان اوین به لحاظ کیفی و کمی افت شدید کرده و از زمان تحویل سال نو تقریباهر شب شام زندانیان زن این بند فقط سیب زمینی است.

خانواده بنازاده بارها به شعبه 1 امنیت دادگاه انقلاب مراجعه کردند .آنها در آخرین پیگیری که روز شنبه 8 اسفند ما ه به شعبه 1 امنیت که رئیس آن فردی بنام حیدری است مراجعه کردند . حیدری با برخوردی غیر انسانی و توهین آمیز به آنها گفت :«از بالا دستور دادن که این را آزاد نکنید ،چونکه تعداد زیادی از بستگان نزدیکش در قرارگاه اشرف هستند و نباید آزاد بشه» حیدری در ادامه گفت: که بروید و تا روز 16 فروردین به این جا مراجعه نکنید این در حالی است که کار اداری در ایران از 5 فروردین آغاز می شود.

به نظر می رسد که وزارت اطلاعات و حسن زارع دهنوی معروف به حداد قصد دارد علیه خانم بنازاده پرونده سازی کند و او را همچنان در بازداشت نگه دارد.

در حال حاضر 2 برادر خانم بنازاده به نامهای حمید و اصغر بنازاده در بند 4 زندان گوهردشت بدلیل دیدار با اعضای خانواده اش در قرارگاه اشرف به 2 سال زندان محکوم شدند در زندان بسر می برند .قبل از این خانم شهلا زرین فر عضو دیگر این خانواده بدلیل دیدار با عزیزانش در قرارگاه اشرف به یک سال زندان محکوم شد که مدتی پیش پس از پایان محکومیت وی آزاد گردید.

لازم به یادآوری است که در تاریخ 27 دی ماه در حدود 18 نفر از مادران و پدران و سایر بستگان درجه1 برای دیدار با عزیزان خود در قرارگاه اشرف عازم عراق بودند. آنها با داشتن ویزای معتبر عراق و سایر مدارک قانونی و در حالی که در فرودگاه تهران آماده پرواز می شدند مورد یورش مامورین وزارت اطلاعات قرار گرفتند و تمامی آنها دستگیر و به بند 209 زندان اوین منتقل شدند.سنین اکثر دستگیر شدگان بین 55 تا 84 ساله هستند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،دستگیری ،انتقال به سلولهای انفرادی،شکنجه جسمی و روحی ،عدم درمان تا در آستانه از دست دادن بینائی قرار دادن و ادامه بازداشت آنها را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل و سایر سازمانهای حقوق بشری خواستار دخالت برای آزادی فوری دستگیر شدگان 27 دی ماه است.

فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران
10 فروردین 1388 برابر با 30 مارس 2009

وضعیت زندانیان سیاسی فوق به سازمانهای زیر گزارش گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل

سازمان دیدبان حقوق بشر


http://pejvakzendanyan.blogfa.com

pejvak_zendanyan10@yahoo.com

pejvakzendanyan@gmail.com

tel. : 0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: