۱۳۸۷ اسفند ۱۲, دوشنبه

2 زندانی برای اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند

بنابه گزارشات رسیده از زندان دستگرد اصفهان 2 زندانی جهت اجرای حکم اعدام به سلولها انفرادی منتقل شدند.
اسامی زندانیانی که روز دوشنبه 12 اسفند ماه به سلولهای انفرادی جهت اجرای حکم اعدام منتقل شدند به قرار زیر می باشند:
آقای حسین ساری 26 ساله ،از بند 4 زندان دستگرد اصفهان و در حدود 2.5 سال است که در زندان بسر می برد. او به اتهام قتل دستگیر شده بود
آقای مصطفی حسینی 37 ساله از بند 4 زندان دستگرد اصفهان و در حدود 4 سال است که در زندان بسر می برد.او به اتهام قتل دستگیر شده بود.
ههچنین روز دوشنبه 12 اسفند ماه یکی از زندانیان زندان دستگرد اصفهان بنام آقای عباسعلی زارعپور 26 ساله که به اتهام مشارکت در قتل دستگیر شده بود و به 34 سال زندان محکوم شده بود.در اثر فشارها و اذیت وآزارهای پاسداربندها اقدام به خودکشی نمودو بخاطر عدم رسیدگی به موقعه جان باخت.
موج اعدامهای گروهی و لاینقطع در زندانهای مختلف ایران که برای ایجاد رعب و وحشت در بین مردم به اجرا گذاشته می شوند. سیاست های سرکوب گسترده و اعدام های گروهی و مستمر توسط ولی فقیه مطلقه این رژیم علی خامنه ای تعیین می شود و به دستور و تایید شاهرودی رئیس قوه قضائیه به اجرا گذاشته می شود . احکام ضد بشری اعدام زندانیان عقیدتی مانند آقای مهدی قاسم زاده از اهل حق، اعدام کودکان ، اعدام های گروهی و سنکسار برخلاف قوانین و معاهدات بین المللی است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، انتقال زندانیان فوق جهت اجرای احکام ضدبشری اعدام را محکوم می کند و از دبیر کل و کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل برای پایان دادن به اعدامها در ایران خواهان ارجاع پرونده نقض حقوق بشر این رژیم به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.
فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران
12 اسفند 1387 برابر با 2 مارس 2009

انتقال 2 زندانی به سلولهای انفرادی جهت اجرای حکم اعدام به سازمانهای زیر گزارش گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
سازمان دیدبان حقوق بشر


http://pejvakzendanyan.blogfa.com
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com

هیچ نظری موجود نیست: