۱۳۸۷ اسفند ۳۰, جمعه

انتقال ناگهانی زندانی سیاسی صالح کهندل به بند مخوف 209 زندان اوین


بنابه گزارشات رسیده از بند 4 زندان گوهردشت کرج ، زندانی سیاسی صالح کهندل روز چهارشنبه 28 اسفند ماه بطور ناگهانی از زندان گوهردشت به بند 209 زندان اوین منتقل شد.
روز چهارشنبه 28 اسفند ماه زندانی سیاسی صالح کهندل بطور ناگهانی از بند 4 زندان گوهردشت کرج به بند مخوف 209 زندان اوین که در کنترل بازجویان وزارت اطلاعات است انتقال داده شد. برای تحت فشار قرار دادن زندانیان سیاسی آنها را به بند 209 منتقل می کنند .زندیان سیاسی که به این بند متقل می شوند در سلولهای انفرادی نگهداری می شوند و تحت بازجوئیهای طولانی که همراه با شکنجه های جسمی و روحی است قرار می گیرند. انتقال ناگهانی ، بدون دلیل و در آستانه تعطیلات عید نوروز، این زندانی سیاسی به بند مخوف 209 زندان اوین باعث نگرانی خانواده و همبندیان وی شده است.
در حال حاضر 3 نفر از اعضای این خانواده بخاطر دیدگاهها و اعتقاداتشان در زندان بسر می برند.
لازم به یادآوری است که زندانی سیاسی صالح کهندل 15 اسفند 1385 توسط مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و به سلولهای انفرادی بند 209 زندان اوین منتقل شد.او به مدت 6 ماه در سلولهای انفرادی بند 209 تحت فشارهای غیر انسانی یکی از بازجویان وزارت اطلاعات با نام مستعار رحمتی قرار داشت. سپس وی را به بند 350 زندان اوین منتقل کردند. آقای کهندل 10 ماه در بلاتکلیفی بسر برد.
رحمتی بازجوی وزارت اطلاعات علیه وی پرونده سازی نمودند و آن را به شعبه 15 دادگاه انقلاب که رئیس آن فردی بنام صلواتی است ارسال کرد و توسط همین فرد مورد محاکه قرار گرفت،محاکمه زندانی سیاسی صالح کهندل در عرض چند دقیقیه صورت گرفت و آقای کهندل تمامی اتهامات نسبت داد شده توسط بازجویان وزارت اطلاعات را رد نمود و آنها را ساختگی دانست که با خشم صلواتی مواجه گردید. صلواتی در آن جلسه با برخوردی وحشیانه و غیر انسانی این زندانی سیاسی را مورد تهدید قرار داد و به او گفت : «که اگر همین طور پیش برود همسرت را هم به ۲۰۹ می‌بریم » صلواتی قاضی وزارت اطلاعات که تا به حال حکم اعدام تعداد زیادی از جوانان را صادر کرده است، که منجر به اعدام آنها شده و همچنین در صدور احکام سنگین و غیرانسانی علیه فعالین حقوق بشری ،دانشجویان ،اعضای خانواده های زندانیان سیاسی قتل عام شده سال 67 و سایر زندانیان سیاسی شهرت خاصی دارد. آقای کهندل با ناباوری وکیلش به 10 سال زندان همراه با تبعید به زندان گوهردشت محکوم شد.زندانی سیاسی صالح کهندل در 20 اسفند 1386 از بند 350 زندان اوین به بند 4 زندان گوهردشت کرج تبعید شد.و از آن تاریخ تا به حال دراین بند باشرایط غیر انسانی محبوس است.
فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران،انتقال ناگهانی این زندانی سیاسی به بند 209 زندان اوین برای تحت فشار قرار دادن او را محکوم می کند و از تمامی سازمانها حقوق بشری خواستار اقدامات عملی برای پایان دادن به جنایتهای مستمر علیه زندانیان سیاسی در ایران است.
فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران
30 اسفند ماه برابر با 20 مارس 2009

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
سازمان دیدبان حقوق بشر

http://pejvakzendanyan.blogfa.com
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
tel. : 003162020193

هیچ نظری موجود نیست: