۱۳۸۹ بهمن ۳۰, شنبه

خطر جدی، جان فعال کارگری منصور اسالو را تهدید می کند


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" در حدود 2 هفته است که شرایط جسمی منصور اسالو رئیس هیئت مدیره سندیکای شرکت واحد تهران رو به وخامت گذاشته است و لی بازجویان وزارت اطلاعات از درمان وی در بیمارستانهای خارج از زندان ممانعت به عمل می آورند او در طی این مدت چندین بار دچار حملۀ قلبی گردیده است تا حدی که ناچار به انتقال وی به بیمارستان شدند ولی هر بار معالجات او را متوقف و به زندان بازگرداند.
آخرین باری که با پابند و دست بند به بیمارستان رجایی کرج منتقل گردید و وی را حتی بر تخت بیمارستان با دست بند و پابند قرار داده بودند.یکی از رگهای اصلی قلب او مسدود شده است و نیاز به درمان جدی و فوری دارد ولی از درمان جدی او خوداری می کنند و مجددا او را روز چهارشنبه به زندان بازگرداند.
مادر سالخورده ،همسر و فرزندانش پس از اطلاع یافتن از بستری شدن وی در بیمارستان رجایی به آنجا مراجعه کردند و خواستار ملاقات با آقای اسالو شدند اما بازجویان وزارت اطلاعات اجازه ملاقات به آنها ندادند. خانواده اسالو از پشت شیشه شاهد پابند و دست بند زدن به او در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان و حضور چند مامور در اتاق وی بودند.خانواده اسالو مقداری نوشیدنی تقویتی مانند آب میوه و غیره با خود برده بودند ولی ماموران حاضر در اتاق از تحویل گرفتن و تحویل دادن به آقای اسالو خوداری کردند.
در حال حاضر بازاری زندانی محسن دکمه چی در آستانۀ مرگ قرار دارد ولی بازجویان ولی فقیه او را از درمان محروم کرده اند ووی را به سوی مرگ تدریجی سوق می دهند همچنین زندانیان سیاسی ماشالله حائری و شیر محمد رضایی در شرایط حاد جسمی بسر می برند.
زندانیان سیاسی ارژنگ داودی و مصطفی اسکندری در سلول انفرادی بند 1 معروف به سگدونی تحت شکنجه های غیر انسانی مامورین ولی فقیه علی خامنه ای قرار دارند.
زندانیان سیاسی سالن 12 بند4 زندان گوهردشت کرج در ایزولۀ کامل بسر می برند و ارتباط تلفنی آنها با خانواده هایشان قطع شده است. زندانیان سیاسی زمانی که برای ملاقات کابینی با خانواده های خود برده می شوند هر سری 7 نفر حق ملاقات با خانواده خود و در حضور پاسداربندها را دارند.خانواده ها باید ساعتها منتظر شوند تا نوبت آنها برسد و هنگام ورود به سالن ملاقات با بازرسی بدنی توهین آمیز و غیر معمولی مواجه هستند.زندانیان سیاسی حق هیچگونه ارتباطی با بیرون از سالن را ندارند حتی با پاسداربندها،از هواخوری محروم هستند.آنها از امکانات اولیۀ پزشکی بهداری زندان محروم هستند،امکان خرید از فروشگاه بند از آنها سلب شده است. یورشهای مستمر گارد زندان به درون سالن و مورد ضرب وشتم و اهانت قرار دادن زندانیان سیاسی و تخریب حداقل امکانات شخصی آنها ادامه دارد و همچنین موارد متعدد فشار و اذیت وآزار بر آنها روا داشته می شود.
سالن 12 بند 4 زندان گوهردشت کرج تحت نظر مستقیم شورای عالی امنیت نظام و وزارت اطلاعات قرار گرفته است که فرا مین سرکوب و شکنجۀ جسمی و روحی زندانیان سیاسی را از شخص علی خامنه ای ولی فقیه رژیم می گیرند و توسط بازجویان وزارت اطلاعات،علی حاج کاظم رئیس زندان،علی محمدی معاون زندان فرجی جانشین اطلاعات زندان و پاسداربندها به اجرا گذاشته می شود.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،نسبت به خطر جانی که تعدادی از زندانیان سیاسی بیمار در زندان گوهردشت کرج با آن مواجه هستند هشدار می دهد و از دبیر کل ،کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
30 بهمن 1389 برابر با 19 فوریه 2011

گزارش فوق را به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: