۱۳۸۹ بهمن ۱۵, جمعه

شکنجۀ وحشیانۀ زندانیان بی دفاع و اسیر در شکنجه گاه مخوف بند 1 زندان گوهردشت کرج

بنابه گزارشات رسیده به " فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" شکنجۀ وحشیانۀ زندانی فرهنگ پور منصوری در سلولهای انفرادی بند1 شکنجه گاه زندان گوهردشت کرج که منجر به شکستن پای چپ ،انگشتان وبینی وی گردید.
زندانی فرهنگ پور منصوری 27 دی ماه در پی اعتراضات گسترده زندانیان نسبت به شرایط غیر انسانی و وحشیانه در بند 5 زندان گوهردشت کرج به سلولهای انفرادی بند 1 منتقل شد . اعتراضات گسترده زندانیان منجر به در دست گرفتن کامل بند5 به مدت 6 روز گردید ولی با وعده و وعیدهای دروغین علی حاج کاظم رئیس زندان و فرجی سرپرست اطلاعات زندان، زندانیان اقدام به گشودن دربهای بند نمودند که با یورش وحشیانۀ گارد زندان و پاسداربندها مواجه شدند.
در این یورش وحشیانه تعداد زیادی از زندانیان بند 5 مجروح و همچنین تعدادی دیگر با ضرب و جرح وحشیانه به سلولهای انفرادی بند 1 معروف به سگ دونی منتقل شدند. اسامی تعدادی از زندانیان که به سلولهای انفرادی بند 1 منتقل شدند عبارتند از؛مجتبی کرمی،احمد بهرامی،حسن شریفی،تقی جیران،غلام علی، سیاوش بنده لو،حاجی بنده لو،علی کمالی،وحید بابا علیان و حسین عرب می باشند.
زندانیان فوق با دست بند ، پابند و چشم بند وحشیانه آماج باتونهای پاسداربندها قرار گرفتند و در اثر ضربات آنها دچار شکستگی پا ،دست،انگشتان ،سر و بینی شدند و بدن آنها کبود و خونین گردید.
فرهنگ پور منصوری یکی از آن زندانیانی بود که به مدت 18 روز در سلولهای انفرادی بند 1 معروف به سگدونی تحت شدیدترین شکنجه های قرون وسطایی قرار گرفت.پاسداربندها به دستان و پاهای او دستبند و پابند و به چشمانش چشم بند زدند و برای مدت طولانی وی را آماج باتونهای برقی و سایرابزار شکنجه ها قرار دادند که در اثر این شکنجه ها پای چپ او و تعدادی از انگشتانش و همچنین بینی وی شکسته شد.پاسداربندها به فرهنگ پور منصوری و سایر زندانیان برای مدتی طولانی اجازۀ استفاده از سرویس بهداشتی نمی دادند .
فرهنگ پور منصوری و سایر زندانیان توسط علی محمدی معاون زندان،فرجی جانشین اطلاعات زندان ،رضا ترابی رئیس بازرسی زندان، افسر کشیک پاسدار میرزا آقایی که از شکنجه گران و جلادان شکنجه گاه می باشند و همچنین پاسداربندهایی مانند امینی و سلمانی که شکنجه های وحشیانه و قرون وسطایی را علیه زندانیان اسیر بکار می برند مورد شکنجه های وحشیانه قرار گرفتند.
فرهنگ پور منصوری پس از 18 روز شکنجه های غیر اانسانی و شکسته شدن پا و انگشتانش به سالن 12 بند 4 زندان گوهردشت کرج منتقل شد وهمچنان از درمان محروم می باشد. سایر زندانیانی که نام آنها در بالا ذکر شده است همچنان در سلولها انفرادی و تحت شکنجه های وحشیانه قرار دارند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، انتقال زندانیان بی دفاع و اسیر به شکنجه گاه بند 1 و مورد شکنجه های وحشیانه قرار دادن آنها را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات عملی برای پایان دادن به جنایت علیه بشریت توسط رژیم ولی فقیه علی خامنه ای در ایران است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
15 بهمن 1389 برابر با 04 فوریه 2011

گزارش فوق را به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: