۱۳۸۹ بهمن ۲۲, جمعه

جزئیات یورش مامورین وزارت اطلاعات به منزل فعال دانشجویی پیمان عارف و دستگیری وی

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" با یورش مامورین وزارت اطلاعات به منزل فعال دانشجوی پیمان عارف دستگیر و به نقطۀ نامعلومی منتقل گردید.
پیمان عارف دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه تهران ، با یورش شبانه ماموران وزارت اطلاعات در منزل خود بازداشت شد . به گزارش شاهدان عینی ، حوالی ساعت 12:30 بامداد 22 بهمن تعدادی از ماموران لباس شخصی با معرفی خود به عنوان ماموران اطلاعات ناجا ، از ساکنان مجتمع محل سکونت پیمان عارف درخواست باز نمودن درب ورودی را داشتند که ضمن ممانعت ایشان ، با ورود از بالای دیوار خود را به واحد آقای عارف رساندند و ابتدا قصد داشتند با دیلم درب منزل ایشان را باز نمایند که با حضور خود آقای عارف به منزل یورش بردند.

حکم همراه ماموران مربوط به تاریخ 12 بهمن ماه سال جاری و حکمی کلی در خصوص بازداشت کلیه مظنونین به ایجاد تشویش و اغتشاش بوده و نامی از کسی در این حکم 4 صفحه ای وجود نداشت . بازداشت اخیر ایشان هیچگونه ارتباطی با اجرای حکم حبس ایشان نداشته است.
تفتیش منزل آقای عارف بالغ بر 2 ساعت به طول انجامید و در انتها کلیه لوازم ، کتب ، جزوه های درسی و کامپیوتر شخصی آقای عارف توقیف گردید . نکته جالب آنکع ماموران قصد داشتند خودروی شخصی آقای عارف را نیز با خود منتقل کنند که با مقاومت ایشان از این کار منصرف گردیدند . (هنوز از میزان خسارات وارده به اموال و وسایل شخصی ایشان اطلاعی در دست نیست)

شایان ذکر است ، پیمان عارف دانشجوی ستاره دار و محروم از تحصیل دانشگاه تهران می باشند که در تاریخ 28 خرداد 1388 بازداشت و در 1 اریبهشت 1389 به دلیل بیماری به قید وثیقه و جهت مداوا آزاد شده بودند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،یورش به منازل و دستگیریهای گسترده فعالین در آستانه اعتراضات گسترده مردمی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات عملی برای پایان دادن به جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای در ایران است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
22 بهمن 1389 برابر با 11 فوریه 2011

گزارش فوق را به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: