۱۳۹۱ اردیبهشت ۳۱, یکشنبه

عدم درمان یک زندانی سیاسی کرد که ماه ها از دردهای طاقت فرسا رنج می برند


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" زندانی سیاسی زانیار مرادی در اثر شکنجه های دوران بازداشت توسط بازجویان وزارت اطلاعات دچار ناراحتی حاد جسمی است ولی علیرغم گذشت ماه ها هنوز از عمل جراحی این زندانی سیاسی خوداری می کنند.
زندانی سیاسی زانیار مرادی بدلیل شکنجه های طاقت فرسا و غیر انسانی بازجویان وزارت اطلاعات  از ناراحتی حاد دستگاه تناسلی (بیضه) و کمر دردهای شدید ماه ها است که رنج می برد. او بارها به بهداری زندان مراجعه کرده است .پزشکان بهداری زندان  به او گفتنه اند که قادر به درمان وی در زندان نیستند و می بایست در بیمارستانهای خارج از زندان تحت عمل جراحی قرار گیرد.
مدتی پیش به او  گفته شد که دادستان تهران عباس جعفری دولت آبادی مجوز بستری کردن و انجام عمل جراحی را صادر کرده است ولی رئیس زندان محمد مردانی از انتقال این زندانی سیاسی برای انجام عمل جراحی خوداری می کند.
از طرفی دیگر وعدۀ رسیدگی مجدد توسط قوۀ قضاییه به پروندۀ زندانیان سیاسی زانیار ولقمان مرادی که اخیرا به آنها داده شده است هنوز زمان مشخصی برای آن تعیین نشده است. وکیل سابق آنها به دلیل کارشکنی و تهدیدهای بازجویان  وزارت اطلاعات  قادر به انجام دفاع حقوقی از موکلانش نیست و این 2 زندانی سیاسی عملا فاقد وکیل برای پیگیری حقوقی از پرونده های خود هستند.
زندانیان سیاسی زانیار مرادی 22 ساله و لقمان مردادی 25 ساله، در سال 1388 با یورش مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و چندین ماه تحت شکنجه های وحشیانه بازجویان وزارت اطلاعات قرار گرفتند. بازجویان وزارت اطلاعات تمامی شیوه های غیر انسانی را علیه این 2 زندانی سیاسی بکار بردند تا آنها را وادار به اعتراف علیه خود در مقابل دوربین تلویزیون  نمایند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، عدم درمان زندانیان سیاسی که در اثر شکنجه های غیر انسانی دچار ناراحتی حاد جسمی هستند  را محکوم می کند  و از کمیسر عالی حقوق بشر خواستار دخالت برای آزادی بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی در ایران است.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
31 اردیبهشت 1391 برابر با 20 می2012
گزارش فوق  به سازمانهای زیر ارسال  گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

info@hrdai.net
                  
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است
      

هیچ نظری موجود نیست: