۱۳۹۱ خرداد ۹, سه‌شنبه

یورش وحشیانه گارد زندان به بند زندانیان سیاسی و انتقال رضا شریفی بوکانی به سلولهای انفرادی


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"یورش گارد زندان به فرماندهی فرجی نژاد رئیس اطلاعات زندان به سالن زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج و انتقال زندانی سیاسی رضا شریفی بوکانی به سلولها انفرادی.
بامداد روز سه شنبه 9 خرداد ماه حوالی ساعت 01:30 نیروهای گارد زندان به سالن 12 بند 4 زندان گوهردشت کرج و حشیانه  یورش بردند.این یورش به سلول انفرادی زندانی سیاسی رضا شریفی بوکانی صورت گرفت . نیروهای گارد، زندانی سیاسی رضا شریفی بوکانی را از سالن 12 بند 4 به سلولهای انفرادی بند 5 زندان گوهردشت کرج بدون هیچ دلیلی منتقل کردند.
فرماندهی این یورش وحشیانه  را فرجی نژاد رئیس اطلاعات زندان گوهردشت کرج و از شکنجه گران این زندان به عهده داشت.
زندانی  سیاسی رضا شریفی بوکانی مدتی پیش توانسته بود در میزگردی  که تلویزیون صدای امریکا ترتیب داده بود و در آن  گزارشگر ویژه حقوق بشر دکتر احمد شهید در آن شرکت داشت به طریقی با آن برنامه تماس برقرار نمود و در مورد وضعیت قرون وسطایی و ضد بشری زندان شهادت دهد.بازجویان و زندانبانان ولی فقیه از این افشا گری بشدت گزیده شده بودند تا اینکه صبح امروز با یورش وحشیانه او را به سلول انفرادی منتقل کردند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، یورش نیمه شب گارد زندان به سلولهای زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت کرج و انتقال زندانی سیاسی رضا شریفی بوکانی به سلولها انفرادی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
09 خرداد1391 برابر با 29 می2012
گزارش فوق  به سازمانهای زیر ارسال  گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

info@hrdai.net
                  
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است


 

هیچ نظری موجود نیست: