۱۳۹۱ اردیبهشت ۲۸, پنجشنبه

اعدام گروهی 16 زندانی در زندان مرکزی یزد که در میان آنها 4 زن و 5 شهروند افغانی است


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" روز پنجشنبه 28 اردیبهشت ماه در یک اعدام گروهی و قرون وسطایی  در زندان مرکزی یزد 16 زندانی که در میان آنها 4 زن زندانی و 5 شهروند افغانی بودند به دار آویخت.اجساد اعدام شدگان لحضاتی پیش به خانواده های آنها تحویل داده شد.
16 زندانی روز سه شنبه 26 اردیبهشت ماه از بندهای خود خارج کردند و به سلولها انفرادی جهت اجرای حکم اعدام منتقل شده بودند.
یکی از 5 شهروندان افغانی که صبح امروز در زندان مرکزی یزد به دار آویخته شد، زندانی محمد دامرده  فرزند نورمحمد 25 ساله ،او 6 سال پیش دستگیر شد و از آن زمان تاکنون در زندان مرکزی یزد بسر می برد. بنابه اظهارات یکی از بستگانش او در یکی از شهرهای یزد همراه با تعداد دیگری از شهروندان افغانی  به دلیل نداشتن برگۀ اقامت در ایران از یک  اتوبوس مسافربری 6 سال پیش پیاده و دستگیر شدند. این زندانی ابتدا به دلیل اقامت غیر قانونی در ایران محاکمه و به 3 میلیون 500 هزار تومان جریمه محکوم شد. ولی سپس با پرونده سازی علیه این شهروند جوان افغانی اتهام دروغ داشتن مواد مخدر به او نسبت دادند و به اعدام محکوم کردند.
اعضای خانواده های زندانیان افغانی امکان داشتن آخرین ملاقات با عزیزان خود به بهانۀ اینکه زندانی آنها شناسنامه ندارد را نیافتند.
تا این لحظه رسانه های دولتی در مقابل اعدام گروهی امروز سکوت پیشه کرده اند و از انتشار خبر آن خوداری می کنند. این خود دلیلی قاطعی دیگری  است بر اعدام های گسترده و پنهانی در زندانهای ولی فقیه .
در آستانۀ انفجار عمومی نسبت به دزدیهای میلیاردی ، گرانی طاقت فرسا ، افزایش تصاعدی بیکاری ،فقر، اعتیاد و هزاران مشکل دیگر،  آخوند علی خامنه ای ولی فقیه رژیم بر سیاست استمرار  اعدام ها و رشت تصاعدی آن اصرار دارد. این سیاست توسط آخوند صادق لاریجانی معروف به میرغضب ولی فقیه که در لیست ناقضین بین المللی حقوق بشر قرار دارد و از جنایتکاران علیه بشریت می باشد مورد تایید قرار می گیرد و دستور اجرای آنها را صادر می کند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،اعدام های گروهی که بصورت مستمر در زندانها ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به اجرا گذاشته می شود را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجر می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
28 اردیبهشت 1391 برابر با 17 می2012
گزارش فوق  به سازمانهای زیر ارسال  گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

info@hrdai.net
             
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است


 
 

هیچ نظری موجود نیست: