۱۳۹۱ اردیبهشت ۲۶, سه‌شنبه

انتقال 16 زندانی به سلولهای انفرادی زندان مرکزی یزد جهت اجرای حکم اعدام


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" روز سه شنبه 26 اردیبهشت ماه 16 زندانی از زندان مرکزی یزد جهت اجرای احکام  قرون وسطایی اعدام به سلولها انفرادی منتقل شدند. در میان آنها 4 زن زندانی و حداقل 3 شهروند افغانی می باشد.
یکی از زندانیان که جهت اجرای حکم اعدام به سلولها انفرادی منتقل شده است شهروند افغانی می باشد.او در یکی از شهرهای یزد همراه با تعداد دیگری از شهروندان افغانی  به دلیل نداشتن برگۀ اقامت در ایران از یک  اتوبوس مسافربری 6 سال پیش پیاده و دستگیر شدند. این زندانی ابتدا به دلیل اقامت غیر قانونی در ایران محاکمه و به 3 میلیون 500 هزار تومان جریمه محکوم شد. ولی سپس با پرونده سازی علیه این شهروند جوان افغانی به دلیل داشتن مواد مخدر او را به اعدام محکوم کردند.
این زندانی محمد دامرده  فرزند نورمحمد و 25 سال سن دارد او 6 سال پیش دستگیر شد و از آن زمان تاکنون در زندان مرکزی یزد بسر می برد. از هویت سایر زندانیان هنوز خبری در دست نیست.
خانواده های 16 زندانی صبح امروز با عزیزانشان در زندان مرکزی یزد آخرین ملاقات را انجام دادند و به آنها گفته شد که قرار است ساعت 04:00 صبح روز چهارشنبه 27 اردیبهشت ماه به دار آویخته خواهند شد.
تا این لحظه دو گروه از زندانیان از زندانهای گوهردشت کرج و زندان یزد به سلولها انفرادی جهت اجرای احکام قرون وسطایی اعدام به سلولها انفرادی  منتقل شدند.
در آستانۀ انفجار عمومی نسبت به دزدیهای میلیاردی ، گرانی طاقت فرسا ، افزایش تصاعدی بیکاری ،فقر، اعتیاد و هزاران مشکل دیگر،  آخوند علی خامنه ای ولی فقیه رژیم بر سیاست استمرار  اعدام ها و رشت تصاعدی آن اصرار دارد. این سیاست توسط آخوند صادق لاریجانی معروف به میرغضب ولی فقیه که در لیست ناقضین بین المللی حقوق بشر قرار دارد و از جنایتکاران علیه بشریت می باشد مورد تایید قرار می گیرد و دستور اجرای آنها را صادر می کند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،اعدام های گروهی که بصورت مستمر در زندانها ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به اجرا گذاشته می شود را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجر می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
26 اردیبهشت 1391 برابر با 15 می2012
گزارش فوق  به سازمانهای زیر ارسال  گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

info@hrdai.net
                    
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است


  

هیچ نظری موجود نیست: