۱۳۹۱ اردیبهشت ۲۹, جمعه

6 زندانی ،زندان قزل حصار4 روز است که در سلولهای انفرادی زندان اوین در انتظار مرگ بسر می برند


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"6 زندانی زندان قزل حصار که به سلولهای انفرادی زندان اوین منتقل شده اند همچنان در سلولهای انفرادی در انتظار اجرای حکم ضد بشری اعدام بسر می برند.
روز سه شنبه 26 اردیبهشت ماه  6 زندانی از سالن 1 واحد 2 زندان قزل حصار کرج خارج کردند و با زدن دستبند و پابند و چشم بند، آنها را به سلولها انفرادی زندان اوین منتقل کردند . آنها و خانواده هایشان  از روز سه شنبه تا به حال در شرایط روحی بسیار سخت در انتظار اجرای حکم اعدام بسر می برند.
اسامی زندانیانی که از روز سه شنبه 26 اردیبهشت ماه  در سلولهای انفرادی زندان اوین همچنان در انتظار مرگ بسر می برند به قرار زیر می باشد:
1- زندانی مهدی گوهری فرزند امان الله  44 ساله اهل کرمان ،از سالن 1 واحد 2 زندان قزل حصار کرج
2- زندانی مجید گوهری 41 ساله اهل کرمان، از سالن 1 واحد 2 زندان قزل حصار کرج
3- رضا فخری راینی فرزند علی 30 ساله اهل کرمان از سالن 1 واحد 2 زندان قزل حصار کرج
4- صادق یوسفی فرد فرزند محمد 35 ساله اهل اسلامشهر، از سالن 1 واحد 2 زندان قزل حصار کرج
5- محمد رسول پور 40 ساله ،اهل رشت از سالن 1 واحد 2 زندان قزل حصار کرج
6- سعید معینی 36 ساله ،اهل کرمان از سالن 1 واحد 2 زندان قزل حصار کرج.
از ابتدای این هفته تاکنون 28 زندانی در زندانهای اوین،زنجان،کرمانشاه ،اردبیل و یزد اعدام شدند. البته هنوز رسانه های  رژیم ولی فقیه از انتشار خبر اعدام 16 زندانی در زندان یزد خوداری می کنند و این خود دلیل قاطعی است که آمار اعدام ها در زندانهای ولی فقیه بسیار بالاتر از آن چیزی که اعلام می کند.در حال حاضر چندین هزار نفر در زندانهای مختف ولی فقیه در انتظار مرگ بسر می برند.
آخوند علی خامنه ای ولی فقیه این رژیم سیاست اعدام زندانیان سیاسی و اعدام های گروهی و سرکوب خونین مردم ایران را تعیین می کند و توسط صادق لاریجانی معروف به میر غضب ولی فقیه  که در لیست ناقضین بین المللی حقوق بشر قرار دارد و از جنایتکاران علیه بشریت می باشد احکام اعدام را مورد تایید و دستور اجرای آن را صادر می کند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، اعدام های گروهی و قرون وسطایی که به صورت مستمر در زندانهای ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به اجرا در می آید را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار پایان دادن به سکوت در برابر اعدام ها در ایران می باشد و همچنین خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
29 اردیبهشت 1391 برابر با 18 می2012
گزارش فوق  به سازمانهای زیر ارسال  گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

info@hrdai.net
                   
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است
  
     

هیچ نظری موجود نیست: