۱۳۹۱ اردیبهشت ۱۸, دوشنبه

محکومیت سنگین وبلاگ نویس زندانی محمد رضا پورشجری


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" روز یکشنبه 17 اردیبهشت ماه وبلاگ نویس زندانی محمد رضا پور شجری در دومین پرونده سازی بازجویان وزارت اطلاعات به 1 سال زندان محکوم شد. او 5 ماه پیش در شعبۀ 109 دادگاه کرج توسط فردی بنام غلام سرابی مورد محاکمه قرار گرفته بود.
وبلاگ نویس زندانی محمدرضا پور شجری (سیامک مهر) شهریور 89 به دلیل قرار دادن دیدگاه ها و نظرات خودش بر روی وبلاگ شخصی اش به نام" گزارش به خاک ایران"  دستگیر شد و پس از چند ماه در سلول انفرادی و شکنجه های قرون وسطایی در دادگاه اول به اتهام واهی توهین به علی خامنه ای و اقدام علیه امنیت نظام به 3 سال زندان محکوم شد.
او شهریور ماه سال 90 بدستور بازجویان وزارت اطلاعات  بدون هیچ دلیلی از بند زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج جدا و به زندان ندامتگاه کرج منتقل گردید و از آن تاریخ تا به حال در شرایط حاد جسمی و در کنار زندانیان عادی و خطرناک نگهداری می شود.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ،محکومیت سنگین وبلاگ نویس زندانی به دلیل نوشتن دیدگاههای شخصی اش در وبلاگش را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر خواستار اعزام گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد برای دیدار با زندانیان سیاسی و خانواده های آنها و تهیۀ گزارشی از جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای در ایران است.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
18 اردیبهشت 1391 برابر با 07 می 2012

گزارش فوق  به سازمانهای زیر ارسال  گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

 


 

هیچ نظری موجود نیست: