۱۳۹۰ فروردین ۹, سه‌شنبه

زندانی سیاسی محسن دکمه چی جاودانه شد


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"بازاری زندانی محسن دکمه چی پس از نبردی طولانی با درد جانکاه سرطان و شکنجه های روحی بازجوران وزارت اطلاعات و عباس جعفری دولت آبادی که تا آخرین لحظۀحیاتش بر او و خانواده اش روا داشتند امروز جاودانه شد.
بازاری زندانی محسن دکمه چی روز سه شنبه 9 فروردین ماه در یکی از سلولهای انفرادی که توسط بازجویان وزارت اطلاعات و عباس جعفری دولت آبادی در بیمارستان برای او ایجاد کرده بودند و در آن سلول غیر انسانی 5 مامور بطور مستمر او را مورد شکنجۀ روحی قرار می دادند جاودانه شد .خانواده آقای دکمه چی برای تحویل گیری پیکر شهید راه آزادی مردم ایران مراجعه کردند ولی تا این لحظه از تحویل دادن پیکر آقای دکمه چی به خانواده اش خوداری می کنند
شهید راه آزادی مردم ایران در روزهای اخیر از درد جانکاهی رنج می برد،4 هفته قادر به خوردن غذا نبود و حتی توان نشستن بر تخت خواب خود را نداشت.او از آخرین وداع با همسر ،فرزند ، مادر و سایر بستگان در بستر مرگ در بیمارستان محروم شد. زمانی که به همسر او 10 دقیقه اجازۀ ملاقات داده می شد به عمد هنگام حضور همسرش بر بالین وی با برخوردهای وحشیانه و شکنجه های روحی مامورین حاضر در اتاق مواجه می شد و این برخوردها به حدی غیر انسانی بود که هر بار به خاطر این برخوردها از همسرش می خواست که دیگر به ملاقات او نیاید.
مامورین ولی فقیه از هر وسیله ای که می توانستند علیه او بکار بردند و علیرغم تاکیدات پزشک متخصص پس از 4 ماه عدم درمان مبنی بر شیمی درمانی شدن وی نه تنها او را درمان نکردند بلکه او را به بند ایزولۀ زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت منتقل کردند و در آنجا او را بدون درمان و حتی دادن مسکن به حال خود رها کردند. درد جانکاه او چنان شدید بود که تعداد زیادی از زندانیان سیاسی در آنجا اقدام به اعتصاب غذا نمودند. اما بازجویان وزارت اطلاعات و عباس جعفری دولت آبادی با طرح و نقشۀ قبلی مشغول زجر کش کردن او بودند.
لازم به یادآوری است محسن دکمه چی از بازاریان خوشنام وشناخته شدۀ تهران بود که در شهریور ماه 1388 با یورش مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و به سلولهای انفرادی بند 209 منتقل شد و ماه ها در آنجا تحت شکنجه های وحشیانۀ جسمی و روحی بازجویان قرار گرفت. او به اتهام کمک مالی به خانواده های زندانیان سیاسی و حضور فرزندش در قرارگاه اشرف به 10 سال زندان محکوم شد. بازاری زندانی محسن دکمه چی از بند 209 به بند 350 منتقل گردید. او حدود 6 ماه پیش در بند 350 اوین دچار ناراحتی حاد گوارشی گردید و نزدیک به 4 ماه از درمان محروم بود. پس از وخیم شدن وضعیت جسمی اش او را به بیمارستان منتقل کردند و بلافاصله تحت عمل جراحی قرار گرفت که متاسفانه ناموفق بود و اعلام گردید که مبتلا به سرطان لوز المعده شده است و می بایست تحت شیمی درمانی قرار گیرد نه تنها از شیمی درمانی او خوداری کردند ، او را به سالن ایزولۀ 12 زندان گوهردشت کرج منتقل کردند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، عدم درمان وشکنجۀ روحی که هدفی جز حذف فیزیکی این زندانی سیاسی نداشت را به عنوان یک جنایت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به دادگاه های بین المللی است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
9فروردین 1390 برابر با 29 مارس 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: