۱۳۹۰ مهر ۱۸, دوشنبه

شکنجۀ گروهی زندانیان بی دفاع در زندان مرکزی کرمان

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" شکنجه وحشیانه و قرون وسطایی 12 زندانی بی دفاع برای مدتی طولانی در زندان مرکزی کرمان .
روز شنبه 16 مهر ماه 12 نفر از زندانیان بی دفاع بدون هیچ دلیلی از بند خارج و به اطلاعات زندان منتقل شدند.بدستور علی عامری معاون زندان مرکزی کرمان گارد زندان اقدام به درست کردن یک تونل انسانی نمود که در 2 طرف آن گارد زندان با باتونهای پلاستکی مستقر شده بود. زندانیان باید چندین بار از این تونل بصورت رفت و برگشتی عبور می کردند . زندانیان هنگام عبور از این تونل آماج باتونهای پلاستکی گارد زندان قرار می گرفتند.
به دلیل شدت و حجم ضربات در اکثر مواقع زندانیان به زمین می خوردند و در این حالت هم آماج باتونهای گارد زندان و هم زیر پای زندانیانی که قصد فرار از ضربات باتونها را داشتند قرار می گرفتند.
این شکنجه جمعی برای مدت طولانی ادامه داشت که منجر به زخمی و کبود شدن بدن آنها گردید و زندانیان به سختی قادر به حرکت بودند.
در تمامی مدتی که زندانیان بی دفاع تحت شکنجه قرار داشتند علی عامری معاون زندان و اکبر شهابی رئیس اطلاعات زندان خود ناظر و دستور دهندۀ این اعمال وحشیانه بودند.
علی عامری، اکبر شهابی و گرامی قاضی ناظر بر زندان از شکنجه گران این زندان می باشند و حتی در مواردی آنها اقدام به ضرب و شتم و توهین خانواد های زندانیان می نمایند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، شکنجه های وحشیانه و غیر انسانی و گروهی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر خواستار اعمال فشار علیه رژیم ولی فقیه علی خامنه ای جهت پایان دادن به جنایت علیه بشریت در ایران است.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
18 مهر 1390 برابر با 10 اکتبر 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه شکنجه سازمان ملل
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: