۱۳۹۰ مهر ۱۹, سه‌شنبه

اعدام 5 زندانی در زندان مرکزی ارومیه


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" صبح امروز پنج زندانی در زندان مرکزی ارومیه به دار آویخته شدند.
روز دو شنبه 18 مهر ماه در حالی که روز جهانی مبارزه علیه اعدام بود. رژیم ولی فقیه برای نشان دادن ضدیت خود با مناسبتهای انسانی و جهانی تعیین شده 5 زندانی را برای اجرای حکم ضدبشری اعدام به سلولهای انفرادی منتقل کرد و صبح روز سه شنبه 19 مهر ماه آنها را در زندان مرکزی ارومیه به دار آویخت. 5 زندانی به اتهام داشتن مواد مخدر به چوبهای دار سپرده شدند.
اسامی زندانیانی که صبح امروز در زندان مرکزی ارومیه به دار آویخته شدند به قرار زیر می باشد:
1- فرهاد اسلامی 2- مجید ... 3- جمال شیخ زاده 4 – دهقان سلامت 5- رضا علیپور
صادق لاریجانی منصوب ولی فقیه علی خامنه ای در قوۀ قضاییه که بنابه اظهارات علنی گفته است « قضات اش مطابق منویات مقام معظم رهبری کار می کنند» دستور دهندۀ اجرای احکام ضدبشری اعدام در ایران می باشد. او از جنایتکاراندعلیه بشریت و از زمان انتصابش به این سمت صدها زندانی سیاسی،نوجوانان زندانی،اعدام های در ملاعام و اعدام های گروهی را به اجرا در آورده است .
هدف از اعمال قرون وسطایی اعدام و قطع اعضای بدن که سیاست آن توسط علی خامنه ای تعیین و بدستور صادق لاریجانی جنایتکار علیه بشریت به اجرا در می آید ایجاد فضای رعب و وحشت در جامعه است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، اعدام های لاینقطع در زندانهای ولی فقیه علی خامنه ای را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از دبیر کل ،کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی برای متوقف کرده موج اعدام ها در ایران خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه به شورای امنیت سازمان ملل می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
19 مهر 1390 برابر با 11 اکتبر 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: