۱۳۹۰ مهر ۳۰, شنبه

یورش وحشیانه گارد ویژه زندان به زندانیان سیاسی ارومیه و ممنوع کردن آنها از پوشیدن لباس کردی

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" یورش وحشیانه گارد ویژه زندان به بند زندانیان سیاسی زندان ارومیه و مورد اذیت و آزار و توهین قرار دادن و تخریب و ضبط وسایل شخصی آنها.
در طی چند روز گذشته نیروهای گارد ویژه زندان به بند زندانیان سیاسی زندان ارومیه یورش بردند و زندانیان سیاسی را با اذیت وآزار و توهین به محوطه بند منتقل کردند سپس به سلولهای آنها یورش بردند و وسایل شخصی آنها را تخریب و یا با خود بردند.
هدف از این یورش ، جمع آوری لباسهای کردی زندانیان سیاسی در این بند بود.از روز 23 مهرماه برای تحت فشار قرار دادن زندانیان سیاسی زندان ارومیه به آنها ابلاغ کرده اند که دیگر نمی توانند در بند لباس کردی به تن داشته باشند و همزمان با این ممنوعیت ، یورش گارد ویژه به بند زندانیان سیاسی آغاز گردید . تمامی لباسهای کردی زندانیان سیاسی را جمع آوری کرده و همچنین دست نوشته ها ، خاطرات و سایر وسایل شخصی زندانیان سیاسی را با خود بردند.
در این یورش وحشیانه که از ساعت 11:00 صبح شروع شده بود تا چند ساعت ادامه داشت و بیش از 40 نفر از نیروهای گارد ویژه زندان در آن شرکت داشتند. فرماندهی این یورش را بحرینی رئیس اطلاعات زندان ارومیه که از شکنجه گران شناخته شده این زندان می باشد به عهده داشت.فرمانده واحد گارد ویژه زندان فردی بنام صادقی است که در این یورش همراه با افسران پاسدار بهنام کرامت و خرم مسلک به اذیت وآزار و توهین زندانیان سیاسی می پرداختند.این هجوم وحشیانه بدستور بازجویان وزارت اطلاعات و مراد فتحی رئیس زندان ارومیه به اجرا گذاشته شد.
از طرفی دیگر زندانیان سیاسی بطور مستمر به اداره اطلاعات ارومیه و اطلاعات زندان برده می شوند و در آنجا برای مدت زمان طولانی مورد بازجویی و شکنجه جسمی و روحی قرار گرفته و در سلولهای انفرادی نگه داشته می شوند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،یورش وحشیانه به زندانیان سیاسی بی دفاع و مورد اذیت وآزار و توهین قرار دادن آنها و همچنین ایجاد محدودیت برای پوشیدن لباس کردی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر خواستار اعزام گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل برای بازدید از زندانها،ملاقات با زندانیان سیاسی و خانواده های آنها برای تهیۀ گزارشی از جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای جهت ارائه به سازمان ملل متحد می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
30 مهر 1390 برابر با 22 اکتبر 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: