۱۳۹۰ مهر ۱۴, پنجشنبه

اعتصاب غذای زندانیان سیاسی کرد در زندان گوهردشت کرج


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" زندانیان سیاسی کرد در بندهای 2 و 6 زندان گوهردشت کرج در اعتراض به یورشها و اذیت وآزار ها و توهین به اعتقادات مذهبی و تحقیر آنها وادار به اعتصاب غذا شدند.
روز چهارشنبه 14 مهرماه زندانیان سیاسی کرد در بندهای 2 و 6 زندان گوهردشت کرج دست به اعتصاب غذا زدند و اعلام کردند تا برآورده کردن خواسته هایشان به اعتصاب غذای خود ادامه خواهند داد.
روز سه شنبه 13 مهرماه آخوندی بنام سلطانی رئیس دارقرآن بند 2 اقدام به توهین به اعتقادات مذهبی و تحقیر و تحریک زندانیان عادی و شرور علیه زندانیان سیاسی کرد نمود.آخوند سلطانی زندانیان سیاسی کرد که ازاهل تسنن می باشند را حیوان نامید و قصد وادار کردن آنها به کار اجباری در بند را داشت. هدف او از کار اجباری مورد تحقیر قرار دادن آنها بود. زندانیان عقیدتی و سیاسی کرد از انجام کار اجباری امتناع ورزیدند. در پی آن آخوند سلطانی با کمک وکیل بند فردی بنام محمد باقر باقری و طارق عالمی مسئول دارقرآن به تحریک زندانیان عادی و خطرناک پرداختند و سعی در ایجاد درگیری شیعه و سنی را داشتند.زندانیان عادی و خطرناک تحریک شده به زندانیان سیاسی کرد حمله ورشدند و آنها را مورد توهین و بدرفتاری قرار دادند.
پس از پایان یافتن اعمال تحریک آمیز و تحقیر کننده، 2 زندانی سیاسی و عقیدتی کرد به نام های جعفر غفوری و حسام محمدی را به سلولها انفرادی منتقل کردند و از آنجا به بند 6 زندان گوهردشت انتقال دادند.
زندانیان سیاسی کرد در پی یورش وحشیانه و توهین به اعتقاداتشان از روز سه شنبه 13 مهرماه دست به اعتصاب غذا زدند. خواسته های زندانیان سیاسی کرد که در اعتصاب غذا بسر می برند به قرار زیر می باشد:
1- پایان دادن به یورشها،ضرب وشتم ها ،شکنجه های جسمی و روانی
3-انتقال آنها به بند زندانیان سیاسی
3- به رسمیت شناختن حقوق اولیۀ آنها ( حق برگزاری نماز جماعت و عدم توهین به اعتقادات مذهبی و تحقیر آنها)
اسامی زندانیان سیاسی کرد که از روز گذشته دست به اعتصاب غذا زده اند به قرار زیر می باشند:
زندانیان سیاسی کرد در اعتصاب غذا در بند 2 زندان گوهردشت کرج
محمد برائی ،فرهاد سلیمی،خلیل حمیدی،حسین امینی ،خسرو زرستان،ابراهیم غدیری فر،عبدالله خسروزاده،خسرو بشارت،احمد عبدالهی،جمشید دهقانی ،جهانگیر دهقانی ،هوشیار محمدی،هیمن محمود تختی،حسین جوادی،خالتری حاجی زاده،آرمان بهمنی،محمد ظاهر بهمنی ،حامد احمدی،بهرام احمدی،کمال ملایی،کیوان زندکریم،خبات مهدوی،صلاح مهدوی
زندانیان سیاسی کرد در اعتصاب غذا در بند 6 زندان گوهردشت کرج:
جعفر غفوری،حسام محمدی ،انور خضری،کامران شیخه،هادی امینی،رمضان سعیدی،فواد رضا زاده ،مسعود رسولی،حجار علیزاده.
زندانیان سیاسی کرد حق برکزاری نماز جماعت در زندان را ندارند،آنها وادار به نماز خواندن پشت سر آخوند سلطانی می شوند،به تحریک آخوند سلطانی در بند 2 زندانیان عادی و خطرناک با آنها درگیری فیزیکی ایجاد می کنند و بطور مستمر به اعتقادات مذهبی آنها توهین می شود . زندانیان عادی که با زندانیان سیاسی کرد رفتارهای فوق را انجام می دهند از مزایای ویژه ای برخوردار می شوند مانند رای باز شدن،دادن مرخصی به آنها ، داشتن ملاقاتهای حضوری طولانی مدت و غیره می باشد.
از طرفی دیگر روز گذشته زندانی سیاسی کرکال والی وقتی که به یورشهای وحشیانه ، تخریب وسایل شخصی و کالاهایی که از فروشگاه زندان خریداری شده بود توسط گارد زندان به سرقت برده شد به علی خادم معاون زندان اعتراض نمود به جای دادن پاسخ به این زندانی او را مورد ضرب وشتم وحشیانه خود قرار داد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،یورش به زندانیان سیاسی و هموطن کرد ،ضرب وشتم و توهین به اعتقادات آنها را محکوم می کند و از خواسته های به حق آنها حمایت می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر خواستار اعزام گزارشگر ویژه حقوق بشر به ایران برای بازدید از زندانها ،ملاقات با زندانیان سیاسی و خانواده های آنها جهت تهیۀ گزارشی از جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای و ارائۀ آن به سازمان ملل جهت گرفتن تصمیمات لازم می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
14 مهر 1390 برابر با 06 اکتبر 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: