۱۳۹۰ مهر ۱۲, سه‌شنبه

اعدام گروهی 8 زندانی در زندان لاکان رشت


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"روز گذشته 8 زندانی در زندان لاکان رشت به دار آویخته شدند.
روز دوشنبه 11 مهرماه در یک اعدام گروهی و قرون وسطایی 8 زندانی در زندان لاکان رشت به دار آویخته شدند. نام یکی از 8 زندانی اعدام شده غلامحسین اخوان می باشد.
روز پنجشنبه 8 مهر ماه 12 زندانی جهت اجرای حکم اعدام به سلولهای انفرادی زندان لاکان رشت منتقل شدند که 8 نفر از آنها روز گذشته اعدام شدند. از سرنوشت 4 زندانی دیگر خبری در دست نیست.
موج جدید وغیر قابل تصور اعدام ها از چند هفته شروع شده است و هر روز بخش کوچی از آن توسط رسانه های دولتی اعلام می شود ولی گزارش خانواده های اعدام شدگان که عزیزان آنها بصورت گروهی و مخفیانه صورت می گیرد حاکی از آن است که ابعاد اعدام گسترده تر از آن است که رسانه های ولی فقیه آن را اعلام می کند.
شدت گرفتن اعتراضات مردم که بصورت اعتصابات کارگری و بازاریان و سایر اشکال ادامه دارد و همچنین بالا گرفتن جنگ قدرت بین علی خامنه ای و احمدی نژاد که ابعاد آن هر روز گسترده تر می شود و اخیرا رقبا برای از میدان به در کردن یکدیگر رو به افشا کردن اختلاسهای میلیارد تومانی همدیگر روی آورده اند.ولی فقیه علی خامنه ای و منصوب وی در قوۀ قضاییه صادق لاریجانی که از جنایتکاران علیه بشریت می باشد برای ایجاد رعب و وحشت و پیشگیری از اعتراضات و اعتصابات مردم اقدام به اعدام های گروهی و در ملاعام نموده اند.
صادق لاریجانی جنایتکار علیه بشریت خود شخصا دستور اجرای اعدام های گسترده،مستمر و گروهی را صادر کرده است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران اعدام های گروهی ودر ملاعام که بصورت گسترده و مستمر که از چند هفتۀ پیش آغاز شده است را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از دبیر کل و کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی برای متوقف کردن موج اعدام ها خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفت تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
12 مهر 1390 برابر با 04 اکتبر 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: