۱۳۹۰ مهر ۲۰, چهارشنبه

عدم تحویل پیکر به خانواده و خاکسپاری مخفیانه جانباخته راه آزادی عزیز خاکزاد

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق و دمکراسی در ایران" مامورین وزارت اطلاعات پیکر زندانی سیاسی عزیز خاکزد را به خانواده اش تحویل نداد و در نقطۀ نامعلومی به خاک سپردند.
وزارت اطلاعات از تحویل دادن پیکر زندانی زندانی سیاسی عزیز خاکزاد به خانواده اش خوداری کرد و پیکر او را مخفیانه در نقطۀ نامعلومی از شهر کرمان به خاک سپردند.خانواده این زندانی سیاسی در روستای تار شهر از توابع شهر سلماس زندگی می کنند.
وزارت اطلاعات همچنین مانع برگزاری مراسم سوگواری خانواده خاکزاد برای عزیزشان شدند . فامیل ، بستگان و دوستان آنها که برای تسلیت به این خانواده مراجعه می کنند با تهدیدات و برخوردهای وحشیانه مامورین وزارت اطلاعات مواجه هستند.
جانباخته راه آزادی عزیز خاکزاد 29 ساله و اهل تارشهر از توابع سلماس بود که حدودا 4.5 سال پیش دستگیر شد و در دادگاه انقلاب خوی توسط فردی بنام نوروزی به اعدام محکوم شد ولی با تلاش خانواده و وکیل وی حکم اعدام او در شعبۀ 10 دادگاه انقلاب از اعدام به 5 سال زندان و تبعید به زندان کرمان تقیلیل یافت. ولی در 12 مهر ماه بطور ناگهانی او را در زندان مرکزی کرمان اعدام کردند.علیرغم گذشت یک هفته از اعدام این زندانی سیاسی قوۀ قضاییۀ ولی فقیه همچنان سکوت پیشه کرده است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،اعدام این زندانی سیاسی ، عدم تحویل پیکر وی ،پنهان کردن محل خاکسپاری او و ممانعت از برگزاری مراسم سوگواری را محکوم می کند و از دبیر کل و کمیسر عالی حقوق بشر خواهان اقدام های گسترده برای پایان دادن به موج اعدام ها در زندانهای ولی فقیه علی خامنه ای در ایران است.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
20 مهر 1390 برابر با 12 اکتبر 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: