۱۳۹۳ اردیبهشت ۷, یکشنبه

وخامت وضعیت جسمی زندانیان سیاسی اعتصاب غذا کننده در زندان گوهردشت کرج


بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران»  وضعیت جسمی زندانیان سیاسی اعتصاب غذا کننده در زندان گوهردشت کرج حاد می باشد و تعدادی از آنها دچار عوارض متعدد جسمی شده اند.
روز یکشنبه ۷ اردیبهشت ماه وضعیت جسمی ۵ زندانی  از ۱۹ زندانی اعتصاب غذا کننده زندان گوهردشت کرج درپنجمین روز  اعتصاب غذا  حاد شده است . زندانی سیاسی حشمت الله طبرزدی که دچار بیماری دیابت است وضعیت جسمی او حاد است و دچار ضعف شدید و بی حالی شده است . زندانیان سیاسی صالح کهندل ،رسول بداقی ،حمیدرضا برهانی، خالد حردانی از ناراحتیهای گوارشی ، افت فشار خون ،سردرد و بی حالی ، سرگیجه و غیره رنج می برند.
بازجویان وزارت اطلاعات صبح امروز  به جای رسیدگی به خواسته های به حق  آنها تعدادی از پاسداران اطلاعات زندان و زندانبانان را در مقابل درب سالن ۱۲ بند ۴ حوالی ساعت ۱۲:۰۰مستقر نمودند  و شروع به تهدید زندانیان سیاسی وسر دادن شعارهایی مانند مرگ بر ضد ولایت فقیه  و مرگ بر منافق نمودند . این اقدامات تهدید آمیز برای مدتی ادامه داشت .
از طرفی دیگر وضعیت جسمی زندانی سیاسی ماشالله حائری از ۳ روز گذشته شدیدا رو به وخامت گذاشته است. وضعیت این زندانی به حدی حاد می باشد که قادر به راه رفتن نیست وتنها با کمک همبندیانش قادر به انجام کارهای شخصی خود است . همبندیانش در طی چند روز گذشته چند بار به بهداری زندان مراجعه کرده اند . اما بهداری زندان به آنها اعلام کرده که قادر به درمان وی نیستند و او باید در بیمارستانهای خارج از زندان درمان شود .همچنین پزشک قانونی طی نامه ای کتبی و رسمی اعلام نموده است که او باید در بیمارستانهای خارج از زندان تحت درمان قرار گیرد . اما بازجویان وزارت اطلاعات مانع درمان این زندانی سیاسی هستند و قصد حذف فیزیکی  این زندانی  سیاسی را دارند .
جمعی از زندانیان سیاسی اعتصاب غذا کننده سفر وزیر امور خارجه اتریش به ایران و دست دادن با  ناقضین حقوق بشر که در آخرین جنایت خود به زندانیان  سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین یورش برده و آنها را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده اند را محکوم می کنند . زندانیان سیاسی و مردم ایران این سفر در چنین زمانی را هیچگاه فراموش نخواهد کرد.
اسامی تعدادی از زندانیان سیاسی اعتصاب غذا کننده زندان گوهردشت کرج؛ رسول بداقی، حمیدرضا برهانی، محمد بنازاده امیرخیزی، خالد حردانی، افشین حیرتیان،حشمت الله طبرزدی، صالح کهندل، سعید ماسوری، محمد علی منصوری، میثاق یزدان نژاد، ناصح یوسفی 

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، نسبت به وخامت وضعیت جسمی زندانیان سیاسی اعتصاب غذا کننده در زندان گوهردشت کرج هشدار می دهد و اقدامات تهدید آمیز را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر خواهان پایان دادن به سکوت خود در مورد یورش به زندانیان سیاسی زندان اوین و تشکیل هئیت تحقیق به سرپرستی دکتر احمد شهید و اعزام ایشان به زندان اوین برای بررسی و تحقیق و روشن شدن واقعیتها و تحت تعقیب و مجازات قرار دادن آمرین و عاملین این یورش وحشیانه است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۷ اردیبهشت   ۱۳۹۳ برابر با۲۷ آوریل ۲۰۱۴
 گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین المللwww.hrdai.net
Tel.:0031620720193طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات« فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» فقط با ذکر منبع آن مجاز است


هیچ نظری موجود نیست: