۱۳۹۳ فروردین ۲۷, چهارشنبه

انتقال فعال کارگری شاهرخ زمانی از زندان گوهردشت کرج به نقطه نامعلومی


بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» فعال کارگری شاهرخ زمانی صبح امروز تحت عنوان انتقال به دادگاه از بند ۳ زندان گوهردشت کرج خارج  و به نقطه نامعلومی منتقل گردید.
روز چهارشنبه ۲۷ فروردین ماه فعال کارگری  حوالی ساعت ۰۶:۳۰ از بند ۳ زندان گوهردشت کرج که روز گذشته به آنجا منتقل شده بود تحت عنوان انتقال به دادگاه از بند خارج نمودند و به نقطه نامعلومی منتقل گردید.
فعال کارگری شاهرخ زمانی  پس از ۳۵ روز اعتصاب غذا  در اعتراض به انتقالش به زندان قزل حصار کرج  بازجویان وزارت اطلاعات را وادار کرد که تسلیم خواسته های به حق وی شوند و او را به  زندان گوهردشت کرج بازگرداندند .این فعال کارگری فقط ۳۰ دقیقه در سالن ۱۲ سالن زندانیان سیاسی بند ۴ زندان گوهردشت کرج بود که  وی را به بند ۳ زندان گوهردشت کرج منتقل کردند و  به او حتی اجاز بردن وسایل شخصی اش را ندادند.

شرایط جسمی فعال کارگری شاهرخ زمانی  در اثر اعتصاب غذای طولانی مدت حاد  و ازکاهش شدید  وزن رنج می برد.در حدود ۲۰ کیلو از  وزن وی کاسته شده است. علیرغم ضعف جسمی و فشارهای غیر انسانی که در زندان قزل حصار   بر او وارد کرده بودند اما روحیه ای قوی و استوار دارد.
هدف  بازجویان وزارت اطلاعات از انتقال این فعال کارگری به  نقطه نامعلومی عدم تن دادن به خواسته های به حق زندانیان سیاسی است و ایجاد فضای رعب و وحشت در بین زندانیان سیاسی است. مردانی  رئیس زندان گوهردشت کرج واز شکنجه گران شناخته شده این زندان  که مجری فرامین بازجویان وزارت اطلاعات می باشد از بازگشت  فعال کارگری سخت عصبانی است و به وی گفته است  که کاری خواهم کرد که پشیمان شوی.
 فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،انتقال فعال کارگری به  نقطه نامعلومی به منظور تحت فشار قرار دادن او را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات عملی برای آزادی تمامی زندانیان سیاسی در ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۷ فروردین ۱۳۹۲ برابر با۱۶ آوریل ۲۰۱۴
 گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین المللwww.hrdai.net

Tel.:0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: