۱۳۹۱ دی ۸, جمعه

اعتصاب غذای یک زندانی سیاسی هموطن بلوچ در زندان زاهدانبنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » یکی از زندانیان سیاسی هموطن بلوچ در اعتراض به منوط کردن آزادی وی به سپردن ۷۰۰ میلیون وثیقه از روز گذشته در زندان مرکزی زاهدان دست به اعتصاب غذا نمود.
روز پنجشنبه ۷ دی ماه زندانی سیاسی رحمت الله نارویی ۲۳ ساله که ۴ سال است در شکنجه گاه وزارت اطلاعات و زندان مرکزی زاهدان زندانی می باشد. این زندانی سیاسی که بی گناه دستگیر و توسط بازجویان وزارت اطلاعات ،محمد مرزیه دادستان زاهدان و شعبه ۱ دادگاه انقلاب ولی فقیه آخوند علی خامنه ای در زاهدان ۲ بار به اعدام محکوم شده است ولی هر بار که این حکم به دیوان عالی کشور در تهران ارجاع می شد نه تنها حکم اعدام وی نقض می گردید بلکه دستور آزدی او را صادر می کند.
اما بازجویان وزارت اطلاعات ، محمد مرزیه دادستان زاهدان و مه گلی رئیس شعبه ۱ دادگاه انقلاب مانع آزادی وی هستند.
بازجویان وزارت اطلاعات ، محمد مرزیه و مه گلی به منظور عدم آزادی وی از زندان تقاضای ۷۰۰ میلیون تومان وثیقه از خانواده وی نموده اند در صورتیکه او از یک خانواده کارگر می باشد و خود آنها هم می دانند به هیچوجه قادر به پرداخت این مبلغ نیست.
زندانیان سیاسی نعمت الله نارویی در اعتراض به این ظلم و بی عدالتی و کارشکنی که شبکه آخوندی ولی فقیه علیه وی بکار می برد از روز پنجشنبه ۷ دی ماه دست به اعتصاب غذا نمود و اعلام کرد تا آزادی از زندان به اعتصاب غذای خود ادامه خواهد داد.خسروی رئیس زندان بجای رسیدگی به خواسته های  به حق این زندانی او را به سلولهای انفرادی قرنطینه منتقل نمود. زندانیان در سلولها انفرادی مورد شکنجه های جسمی و روحی قرار می گیرند
در حال حاضر ده ها زندانی سیاسی هموطن بلوچ به عنوان گروگان در زندانهای مختلف ولی فقیه با احکام سنگین نگهداری می شوند.
عوامل ولی فقیه آخوند علی خامنه ای که در سطح استان  هموطنان بلوچ را دستگیر، شکنجه ،احکام سنگین صادر می کنند وبه اعدام محکوم می کنند عبارتند از بازجویان وزارت اطلاعات، محمد مرزیه دادستان زاهدان و مه گلی رئیس شعبه ۱ دادگاه انقلاب زاهدان می باشند این جنایتکاران علیه بشریت تابه حال تعدادی از جوانان بلوچ را اعدام و یا در زیر شکنجه به قتل رسانده اند و صدها نفر افراد بی گناه را در شکنجه گاههای خود نگهداری می کنند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، عدم آزادی  این زندانی سیاسی که توسط دیوان عالی ولی فقیه تا به حال ۲ بار حکم آزادی وی  ابلاغ  شده است و منوط کردن او به سپردن وثیقه۷۰۰  میلیون تومانی  رامحکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به مراجع قضایی بین المللی است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۰۸ دی  ۱۳۹۱ برابر با ۲۸ دسامبر۲۰۱۲
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
دبیر کل ملل متحد آقای بان کی مون
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل


www.hrdai.net
Tel.:0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: