۱۳۹۱ دی ۵, سه‌شنبه

بازجویی چند ساعته و تهدید زندانی سیاسی افشین بایمانی توسط بازجویان وزارت اطلاعات ولی فقیهبنابه گزلرشات رسیده به« فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» بازجویی چند ساعته و تهدید زندانی سیاسی افشین بایمانی توسط بازجویان وزارت اطلاعات ولی فقیه در بند سپاه زندان گوهردشت کرج.
روز دوشنبه ۴ دی ماه در سومین روز اعتصاب غذا، زندانی سیاسی افشین بایمانی حوالی ساعت ۰۹:۳۰  به بند ۸ معروف به بند سپاه که در دست بازجویان وزارت اطلاعات می باشد برده شد و چندین ساعت توسط شکنجه گری به نام محبی مورد بازجویی و تهدید قرار گرفت. بازجو محبی زندانی سیاسی افشین بایمانی را  تهدید نمود در صورت پایان ندادن به اعتصاب غذا تبعات آن را خواهد دید.
زندانی سیاسی افشین بایمانی از روز شنبه ۲ دی ماه در اعتراض به عدم درمان بیماری قلبی اش در یکی از بیمارستانهای تخصصی بیرون از زندان و همچنین شرایط غیر انسانی که بر علیه وی بکار برده می شود دست به اعتصاب غذا نمود.
محبی از مسئولین و سربازجویان وزارت اطلاعات در کرج می باشد این فرد از جنایتکاران علیه بشریت می باشد و در بازجویی و شکنجه فعالین کارگری، دانشجویان ، زنان ، هموطنان مسیحی و بهایی و زندانیان سیاسی مستقیما نقش دارد این جنایتکار همچنین با خانواده های آنها تماس می گیرد و آنها را  مورد تهدید و اذیت و آزار قرار می دهد.
لازم به یاد آوری است زندانی سیاسی افشین بایمانی بیش از ۱۳ ساله است که در زندان ولی فقیه تحت شرایط غیر انسانی قرار دارد.او به اتهام هواداری از سازمان مجاهدین خلق ایران دستگیر شد و ابتدا به اعدام محکوم شد ولی بر اثر اعتراضهای گسترده سازمانهای حقوق بشری  بین المللی حکم اعدام وی به زندان ابد کاهش یافت.زندانی سیاسی افشین بایمانی متاهل و دارای ۲ فرزند می باشد.رژیم ولی فقیه برادر وی را مهدی بایمانی را در حین دستگیری آنها با رگبار گلوله به شهادت رساند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، نسبت به تهدیدات این بازجوو شکنجه گر شناخته شده هشدار می دهد و مسئولیت جان این زندانی سیاسی را به عهده ولی فقیه آخوند علی خامنه ای می داند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت ولی فقیه آخوند علی خامنه به مراجع بین المللی قضای است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۵ دی ۱۳۹۱ برابر با ۲۵ دسامبر ۲۰۱۲
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل  


www.hrdai.net
Tel.:0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: